Dlhodobý vzťah

Možno to poznáš aj ty. S partnerom máte dlhodobý vzťah a prišli ste do bodu, kedy cítiš, že už to možno nie je o láske, ale už skôr len o zvyku. Ako však svoju polovičku donútiť, aby ťa milovala aj po rokoch spoločného vzťahu rovnako ako aj na začiatku? Mgr. Katarína Podobová, psychologička online poradne MOJRA.sk nám prezradila, či sa to vôbec dá.

Naozaj je vzťah po rokoch randenia už iba o zvyku?

Do tejto situácie si sa možno dostala aj ty. Je to už pár rokov, čo máš po boku toho istého partnera a váš vzťah sa dostáva do mierneho stereotypu. To, ako sa z neho dostať, ti poradia psychologičky po kliknutí SEM.

A ak si aj napriek tomu myslíš, že to medzi vami uviazlo v akomsi stereotype, možno si nad tým mávla rukou a povedala si si, že veď aj tak sa vzťah časom stáva iba zvykom. Podľa psychologičky ale práveže ide o mýtus.

„Na začiatok by som rada zdôraznila, že neexistuje jeden model toho, ako by mal vyzerať dlhodobý vzťah a je to veľmi individuálne. To, že každý dlhodobý a dlhoročný vzťah je už len o zvyku, je mýtus. Záleží totiž od voľby partnera a úsilia, ktoré obaja partneri do vzťahu počas rokov vkladajú,“ upozorňuje odborníčka.

Tento článok je dostupný členom Odzadu PREMIUM

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating