Pexels/Luiz Gustavo Miertschink

Milovanie je vo vzťahu veľkým míľnikom. Rovnako aj prvá pusa alebo prvé prespatie. Pokiaľ chceš, aby u teba vo vzťahu všetko prebiehalo hladko, na tieto veci by si pred milovaním nemala zabúdať.

Musíte si plne dôverovať

Bez toho to nebude fungovať. Ty budeš vystresovaná, neuvoľníš sa a ani jeden z vás si to neužije. Bez dôvery nemôžete stavať vzťah, a o milovaní ani nehovoríme. Pamätaj na to vždy, keď budeš do niekoho zamilovaná a budeš s ním chcieť ísť do postele.

Mali by ste sa chrániť alebo aspoň vedieť, že ste zdraví

Pred milovaním by ste sa mali porozprávať o tom, ako sa budete chrániť. Pokiaľ sa chrániť nechcete, no naopak, chcete si to užiť čo najviac prirodzene, mali by ste byť obaja zdraví. Ani ty a určite ani tvoj partner, ktorý sa s tebou ide vyspať, netúži po tom, aby ste mali neskôr problémy.

Je dobré, ak sa poznáte s rodičmi toho druhého

Nie je to nutné, no prehlbuje to spomínanú dôveru. Keď poznáš jeho rodičov, aspoň vieš, s akým mužom a s akou rodinou prichádzaš do kontaktu. Môžeš si veľmi rýchlo urobiť obraz o zdraví a o tom (keby sa stala nehoda), ako bude vyzerať vaše dieťa. 🙂

Pred milovaním by ste mali ísť do sprchy

Hygiena je základ. Či už ide o prvé milovanie s novým partnerom, alebo je to opakované milovanie. Na počte nezáleží, pred každým stykom by ste sa mali poriadne umyť, pretože ak nie, hrozia vám choroby, ktoré nie sú príjemné. Ak sa budeš s priateľom nachádzať na mieste, kde nie je prístup do kúpeľne, použite aspoň vlhčené servítky.

Malo by to byť na príjemnom mieste

Zapamätáš si to na celý život. Keď je to po prvýkrát (nezáleží na tom, či je to aj prvý frajer, alebo tretí), vždy si to pamätáš. Výber miesta by si preto nemala podceňovať. Môže to byť u teba doma, aby si sa cítila príjemne, alebo niekde v hoteli počas vášho spoločného víkendu, ktorý bude nabitý romantikou.

Musíte byť oboznámení s následkami

Či už budú príjemné alebo nepríjemné, musíte obaja vedieť, do čoho idete. Ak budete nezodpovední a niečo sa stane, za všetko nesiete vinu vy dvaja. Je dobré sa pred milovaním porozprávať a prezradiť si očakávania, či názory na rôzne témy.

Láska by vás mala spájať

Pri milovaní záleží na láske najviac. Pokiaľ tam láska chýba, neužiješ si to. Preto by si sa mala naozaj dlho rozhodovať o tom, či ti to stojí za to. Ak toho muža naozaj miluješ, nič ti nebráni, no ak aj na malú chvíľu zapochybuješ, nie je to ten pravý.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating