unsplash.com

Veľa z nás si prechádza v živote najrôznejšími krízami. Či už vo vzťahoch, v súkromnom živote alebo v práci. S každou prekážkou by sme sa mali naučiť vyrovnať. Ako na to? To ti prezradíme v tomto článku.

Každý si z nás si raz určite predstavoval, ako by vyzeral náš život o pár rokov neskôr. Ako by vyzerali naše vzťahy, práca, hobby. Aké by bolo úžasné mať všetko a vždy pod kontrolou. Mať jednoducho život, o ktorom sa nám každú noc snívalo. Život, v ktorom by sme na lietanie v oblakoch ani nepotrebovali krídla, stačilo by iba chcieť, bohužiaľ, je to o dosť zložitejšie.

Nemyslím si, že keby máme všetci svoje vysnívané životy, tak by bolo všetko tak krásne dokonalé a by my sme boli tak úprimne šťastní. Práve naopak. Život nás celý čas skúša, keby neboli prekážky nikdy by sme neboli osobnosťami, akými sme dnes.

zdroj: Photo by Daiga Ellaby from Unsplash

Keby išlo všetko ako po masle, nevážili by sme si tak okamihy, ktoré sú pre nás výnimočné. Šťastie by sa rýchlo stalo samozrejmosťou a stratilo by efekt. Upadli by sme do akéhosi kolobehu s rovnakým pocitom. Neboli by sme vôbec spokojní. Boli by sme veľmi frustrovaní. Zo „šťastného“ a dokonalého stereotypu.

Preto si vážme všetko, čo nám život prinesie. Či už ľahšie alebo ťažšie časy. Každý z nás je výnimočný a každý má svoju cestu, so svojimi prekážkami. Aj keď to občas nebude podľa našich predstáv, bude to niečo, vďaka čomu sme takí, akí sme..

Napokon, šťastie ostane pre tých, ktorí o neho budú pripravení bojovať.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife