Pexels/cottonbro

Narcista, sebec či egoista. Pomenovania charakteru človeka, s ktorým je veľmi ťažké žiť v partnerskom vzťahu. Ten má byť o dvoch ľuďoch, ktorí sa milujú, vzájomne podporujú, rešpektujú a dokážu robiť kompromisy. Od neho to však nemôžeš čakať.

Mnoho ľudí si myslí, že ide len o väčšie sebavedomie a tvrdohlavosť, no narcizmus je skutočnou poruchou osobnosti, s ktorou sú vzťahy naozaj zasiahnuté. Byť s takým človekom ti dokáže spôsobiť veľa psychickej a emocionálnej bolesti.

Hovoríš si, že ak niekto taký je, potom by si sa mu mala radšej vyhnúť? Nechápeš, prečo si niekto so sebcom vôbec začína? Odpoveď je jednoduchá – na začiatku o tom nebudeš ani len tušiť.

Narcistický človek je totiž dokonalý manipulátor. Presne vie, ako si ťa obmotať okolo prsta, aby si sa do neho bezhlavo zamilovala. Bude to vzťah plný vášne, smiechu, nových zážitkov a romantiky, o akej si ani nesnívala. Lenže postupom času sa bude všetko meniť, až si jedného dňa uvedomíš, že človek po tvojom boku už nie je ten, do ktorého si sa zaľúbila.

Keď si bude istý, že si celá jeho, prídu situácie, ktoré budeš označovať iba za menšie krízy. No tie sa budú iba stupňovať, až zrazu zistíš, že sa vo vzťahu priam dusíš. On sa stane chladým a zo všetkého zlého bude viniť iba teba. Začne ťa znevažovať, ba priam zosmiešňovať. A ty začneš veriť tomu, že si tá menejcenná a neschopná. Presvedčí ťa o tom, že si tá zlá a robíš iba chyby.

Budeš v jednom kolotoči smútku, hnevu, sklamania a zúfalstva, z ktorého musíš vyskočiť. A jediná možnosť, ako to urobiť, aby si zachránila svoje psychické zdravie a nedala šancu toxickému vzťahu zničiť ťa, je odísť. Pretože, a to si zapamätaj, ak nie si šťastná vo vnútri, potom to nie je skutočná láska.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating