Keď sa povie vysnívaný chlap, každá žena si pod ním predstaví niečo iné. Muža podľa svojich predstáv – výzorovo i povahovo. Ja však žiadnu predstavu nemám. Po nevydarenom vzťahu však viem presne, akého chlapa rozhodne nechcem. A to vďaka môjmu ex.

Viem, že už nechcem muža, ktorý nebude mať zrovnané vlastné životné hodnoty. Muža, ktorý nebude mať vlastný názor a držať sa pravidiel. Muža, ktorý sa zasekol niekde v tínedžerskom veku a slovo zodpovednosť pre neho nič neznamená.

Už nechcem muža, ktorý nebude brať na vedomie môj názor, moje rozhodnutia. Ktorý nebude pozerať na našu spoločnú budúcnosť, ale iba na jeho vlastné ciele. Nechcem muža, pri ktorom sa budem báť, že nesplní to, čo sľúbi, že sa o mňa nepostará, keby bolo najhoršie.

Ja už viac nechcem chlapa, pri ktorom sa budem cítiť ako menejcenný člen našej dvojice. Pri ktorom ma bude bolieť žalúdok pri pomyslení na to, čo zase vyviedol, čo zase povie. Nechcem viac žiť v neistote z toho, čo nám prinesie ďalší deň. Nechcem viac počúvať výčitky, ktoré sú ničím nepodložené.

Chcem toho tak veľa? Zdá sa to ako nemožné? Podľa mňa nie. Iba chcem niekoho normálneho, niekoho, kto bude mojou polovičkou naozaj, nie iba naoko. Ešte neviem, aké to raz bude, no viem, že ak sa bude opakovať minulosť, už sa do toho nenechám zatiahnuť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.