Kým pred niekoľkými rokmi bolo takmer nepredstaviteľné, aby sa známe herečky, speváčky či moderátorky ukazovali na verejnosti bez make-upu, dnes ide o úplne prirodzenú vec. Bez ohľadu na to, koľko majú rokov, neboja sa ukázať v celej svojej kráse. 

Najnovšie išli doslova s kožou na trh komička Simona Salátová, moderátorka Adela Vinczeová, herečka Monika Hilmerová alebo Nela Pocisková. Tieto Slovenky nie sú krásne len s nánosmi líčidiel, ale aj prirodzené a odmaľované. Na svojich instagramových profiloch nemali problém sa k tejto téme aj vyjadriť.

„Vždy som mala problém s odličovaním, cháp tak, že som na to kašľala. Po mnohých invektívach od priateliek, ktoré radšej pôjdu spať obuté ako neodlíčené, som si našla cestu k čistej pleti. Myslím, že v čase je aj vidieť výsledok starostlivosti,“ podelila sa Simona so svojimi fanúšikmi.

Len nedávno sa pritom Simona pochválila krásnou premenou, kedy sa jej podarilo schudnúť 15 kilogramov a ešte stále je na svojej ceste zdravého životného štýlu. Určite vidíš aj ty, že doslova žiari šťastím a vyzerá to tak, že prežíva jedno z najkrajších období vo svojom živote.

Pri Adele Vinczeovej si určite zvyknutá, že nemá problém ukázať sa nenamaľovaná. Vo svojom príspevku si posvietila na filtre a na to, ako ich ženy pravidelne používajú. „Toto som ja ráno bez filtra a s filtrom. Často si všímam, že aj veľmi pekné ženy sa spoliehajú na tie jemné, nenápadné IG filtríky, ktoré si ani nevšimnete. Dokonalá pleť, trošku menší nos, väčšie pery, ale vlastne sa “nič nezmenilo”.

Oháňame sa sebaláskou a ostýchame sa ukázať svoju ozajstnú tvár. Áno, aj ja mám na mojej “TV fasáde” pol kila líčidiel. Považujem ich za pracovný nástroj, za súčasť programu. Ale často, aj keď vystupujeme súkromne za seba, krútime sa neistotou. Sebalásku sme si podmienili. “Mám sa rada, keď sa sebe páčim”.

Takto, aby som bola osobná – teším sa, keď sa sebe páčim. Starám sa o seba. Ale ženy, niekedy naozaj vyzerám ako mastná nosatá obluda! Dôležité však je, že keď sa tak vidím v zrkadle, nezmení sa mi emócia voči sebe samej,“ snažila sa Adela otvoriť ostatným ženám oči.

Nielen Adela, ale aj herečka Nela Pocisková sa na obrazovkách ukazuje vždy dokonale upravená. Je to práca maskérok, ktoré musia herečky pripraviť na natáčanie. Na jej profile ju však nájdeš často aj bez make-upu. „Viem, že v dnešnej dobe sa ľudia radi pozerajú na dokonalé a upravené tváre, na všetok ten „luxus“ naokolo. Nechcem tým povedať, že sa rada necítim pekná a upravená, ale paradoxne, zrejme vďaka práci, kde neustále upravená musím byť, mám najradšej, keď nemám na tvári vôbec nič.

Keď som dostala od ponuku ísť fotiť titulku úplne neupravená, neváhala som ani chvíľku, pretože mám pocit, že celá dnešná spoločnosť sa od prírody veľmi vzďaľuje 😞 Mladé dievčatá vzhliadajú k nereálnym a prefiltrovaným fotkám na Instagrame a viem, že to neprospieva ich sebavedomiu a ich budúcnosti,“ prezradila Nela pod svojím príspevkom.

O živote bez make-upu čo to prezradila aj herečka Monika Hilmerová, ktorá musí byť taktiež kvôli práci neustále upravená. Titulka bez make-upu, to sa naozaj nestáva 😉 Zvlášť v dnešnej dobe, kedy pomaly ťažko rozoznať, čo je skutočné a čo fake, čo je prirodzenosť a čo úprava cez aplikáciu alebo retuš. Je jasné, že retuš či make-up majú svoj zmysel, pri fotení, natáčaní, v divadle a podobne, a že sú príležitosti, kedy sa žena nalíči.

Ale stále viac sa vyvíja trend akejsi umelej vizuálnej dokonalosti a večnej mladosti. Je fajn, keď sa na prirodzenú a umelo neupravenú tvár spoločnosť nepozerá s dešpektom. Nebojme sa prijať sa takí, akí sme. Možno tým trošku pomôžeme aj mladým ľudom, ktorí sa konfrontujú v časopisoch a na sociálnych sieťach s mnohými vyumelkovanými podobami ľudí a potom ťažko prijímajú svoju vlastnú prirodzenosť.

Je to možno pre niekoho klišé, ale krása podľa mňa naozaj ide zvnútra. Kiežby sme sa tak o svoje zdravie psychické i fyzické starali toľko ako sa venujeme zovňajšku,“ venovala Monika úprimný odkaz jej sledovateľom. 

Známe Slovenky sa bez make-upu objavili aj na titulke

Okrem Adela, Nely a Moniky sa na titulnej strane časopisu ukázali bez make-upu aj speváčky Mária Čírová a Zuzana Smatanová. Ak sa na túto fotku dobre zadívaš, môžeš si všimnúť, že všetky z nich vyzerajú nenalíčené oveľa mladšie. A nebojíme sa tvrdiť, že veľmi dobre.

Ktorej z nich to podľa teba bez make-upu pristane najviac?

zdroj: Instagram/trochu_inak_s_adelou

Zdroj: Instagram/simonacomedy, Instagram/trochu_inak_s_adelou, Instagram/pociskova.nela, Instagram/hilmerovamonika

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.