Instagram/simonacomedy, Instagram/llnzz

Komička Simona Salátová je známa tým, že nemá miery modelky. Zo svojej postavy však nemá žiadne mindráky. Aspoň teraz už nie. Naučila sa prijať taká, aká je a túto myšlienku sa snaží rozširovať aj medzi ostatných ľudí. 

Len nedávno vytvorila nový podcast s názvom 90-60-90, v ktorom sa s inými ženami rozpráva o ženskom tele a bodyshamingu, ktorý je v súčasnosti tak rozšírený. Na svojom Instagrame zverejnila fotku postavy, pričom môžeš vidieť progres, ktorým v posledných mesiacoch prešla. Podarilo sa jej schudnúť krásnych 15 kíl.

“Nosím zväčša široké oblečenie, takže temer nikto až tak nepostrehol, že som schudla 15 kíl. A je mi to jedno. Prvýkrát v živote som nechudla kvôli nikomu inému, iba kvôli sebe. A naozaj naozaj prvýkrát zo zdravotných dôvodov.

Nemám vo zvyku sa úplne zaujímať o to, ako sa má moje zdravie. Vždy som brala ako podstatnú vec, že sa moje telo dostane z bodu A do bodu B a vie rozprávať vtipy,” napísala komička v úvode.

Fotku Simony pred a po schudnutí si môžeš pozrieť >>> TU <<<

Do rúk sa zverila odborníkom, ktorí jej pomohli nastaviť si cieľ a zvoliť vhodné metódy, vďaka ktorým chudla predovšetkým zdravo. “Pomohli mi začleniť pohyb, zeleninu a hlavne ma naučili urobiť si čas na seba. Myslieť na seba. Toto je výsledok. 15 kíl za 4 mesiace. Inokedy by som povedala, že to trvalo dlho a výsledky sú slabé. Dnes, keď viac myslím na svoje zdravie a psychiku som na seba pyšná,” pochválila sa Simona svojim fanúšikom.

V komentári Simona ešte raz zdôraznila, že nechudne kvôli tomu, aby sa viac páčila sama sebe, ale je to kvôli jej zdraviu. “Chcela by som k tomu dôrazne napísať, že chudnem hlavne zo zdravotných príčin a naozaj nie preto, že si myslím že chudšia budem lepšia❤️ ďakujem všetkým za podporu,” uzavrela túto tému.

zdroj: Instagram/simonacomedy

Týmto komentárom pravdepodobne narážala na príbehy Luly Gachulincovej, ktoré zverejnila v rovnaký deň na svojom profile. Lucia sa zamerala na staršie video Simony, v ktorom prezradila, že prestala sledovať chudé ženy, vďaka čomu sa cíti psychicky lepšie. Namiesto toho začala sledovať „skutočné“ ženy s krivkami, ktoré sa za svoju postavu nehanbia.

Práve na pojem skutočné ženy sa ohradila Lula, podľa ktorej to nie je spravodlivé. “Podľa Simonky nie som skutočná a múdra, lebo športujem a mám zdravý životný štýl. Každodenná robota vraj nie je skutočná,” napísala Lula, pričom narážala na to, že svoju postavu si poctivo vydrela vo fitku, kam pravidelne chodí. Okrem toho len nedávno získala magisterský titul, ktorý si nekúpila, ale pravidelne sa aj popri práci učila. 

zdroj: Instagram/llnzz

“Mohla si ma v kľude pokračovať sledovať, len si musíš stiahnuť zo zrkadla plachtu a postaviť sa realite čelom. Keď štíhle baby “špinia” plnšie, tak je to bodyshaming, ale naopak to neplatí?”, odkázala Simone. 

“Rada supportujem všetky šikovné ženy, ale porovnávať sa a ukazovať jedna na druhú za to, že podľa niekoho nie som múdra, lebo si pestujem svoje telo a dávam mu vyváženú stravu s dostatočným pohybom?

Kočka to asi nemyslela zle, respektíve viem asi na čo chcela poukázať, ale evidentne ma nikdy nesledovala, lebo keby sledovala, tak by mňa ako za príklad “ne-skutočnej a ne-múdrej” neuviedla,” uzavrela podnikateľka svoje rozhorčenie. 

Na koho stranu sa v tomto prípade prikláňaš ty? 

zdroj: Instagram/llnzz

Zdroj: Instagram/simonacomedy, Instagram/llnzz

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieHot News