Čítala si náš článok o skin fastingu? Ide o to, že sa pokúsiš obmedziť používanie kozmetických prípravkov. Ak ťa už nebaví neustále sa každé ráno maľovať, čo tak make-up obmedziť? Prináša to so sebou dosť výhod.

Budeš mať konečne čas

Najväčšia výhoda, akú ti môžeme ponúknuť. Koľko času ti zaberá ranné líčenie? 5, 10 či dokonca niekedy aj 20 minút? Predstav si, že tento čas budeš môcť využiť na to, že si dlhšie pospíš, prípadne si ráno zacvičíš, prečítaš pár strán z knihy alebo sa v pokoji naraňajkuješ.

To isté platí o večernom odlíčení sa. Určite sa ti už veľakrát stalo, že sa ti absolútne nechcelo odmaľovať sa, no musela si sa premôcť. Ak sa nebudeš maľovať, tento problém už viac nebudeš mať. A tento čas môžeš večer tiež využiť nejak užitočnejšie.

Akceptuješ samu seba

Keď sa vidíš nenamaľovaná, určite niekedy nie si s týmto výzorom spokojná. So šminkami to už ale nie si ty. Ak sa prestaneš maľovať, časom sa naučíš akceptovať samu seba a budeš sa mať rada taká, aká si. Chlapi majú radi aj tak prirodzenú krásu.

Budeš vyzerať mladšie

Výrazné líčenie niekedy dokáže pridať pár rokov navyše. A každá žena raz dospeje do štádia, kedy by chcela vyzerať skôr mladšie. Podariť sa ti to môže práve vtedy, keď prestaneš používať make-up a šminky. Videla si fotku Kylie Jenner bez make-upu? Konečne aspoň raz vyzerala na svoj pravý vek.

Menej problémov s pleťou

Tým, že nebudeš používať make-up a iné produkty, ktoré ti môžu upchávať póry, budeš svoju pleť menej zaťažovať. Vďaka tomu sa trochu vyčistí a budeš s ňou mať menej problémov. Na krém s SPF faktorom ale nikdy nezabúdaj.

Nebudeš sa musieť stresovať ako vyzeráš

Aj ty zvykneš neustále kontrolovať svoj vzhľad v zrkadle, či si sa niekde nerozmazala, prípadne či sa neleskneš? Ak sa prestaneš maľovať, tento problém ti odpadá a nebudeš sa musieť stresovať. Budeš si môcť užívať všetky aktivity, hocikedy si skočiť do bazéna alebo robiť veci, ktoré si doteraz nechcela, aby sa ti neporušil make-up.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.