Žiarlivosť - žiarliš, ak si píše s kamoškami?

Je to scenár, ktorý sa môže vyskytnúť v každom partnerskom vzťahu. Tvoj muž si začne písať s kamarátkou a ty začneš žiarliť. Možno nemáš dôvod na podozrievanie, ale predstava, že by mohol mať tvoj partner záujem o inú ženu, ťa robí neistou. No povedzme si úprimne, počas našich hormonálnych výkyvov, ťa doslova vytáča do nepríčetnosti. Neboj sa, že nie si jediná, ktorá sa tak cíti. Žiarlivosť je prirodzenou emóciou, ale je dôležité naučiť sa s ňou zdravo a konštruktívne pracovať. 

Ak chceš vedieť, ako prekonať pocit neistoty a neoprávnenú žiarlivosť, toto je 5 účinných tipov, ktoré ti pomôžu zvládnuť tieto pocity v partnerskom vzťahu.

Otvorene komunikuj

Snaž sa viesť otvorenú komunikáciu so svojím partnerom. Povedz mu, ako sa cítiš a buď úprimná v tom, že sa ti táto situácia a prípadne písanie si s kamarátkou nepáči. Dôležité je, aby ste si navzájom vypočuli svoje pocity a obavy a spoločne hľadali riešenie.

Smutný pár, dvojicu trápi láska
zdroj: Pexels/Dmitriy Ganin

Dôveruj svojmu partnerovi

Dôvera je základom zdravého vzťahu. Pokiaľ nemáš žiadne dôkazy, že by tvoj partner mal neprimeraný vzťah s kamarátkou, snaž sa mu veriť. Spomeň si na to, že dôvera je obojstranná a že si si vybrala svojho partnera s istotou, že je verný a spoľahlivý.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating