Muž drží ženu odzadu
Unsplash/Valerie Elash

Žiarlivosť vraj patrí do každého vzťahu. A vo väčšine to tak aj býva, či už vo väčšej alebo menšej miere. Niekedy je však úplne zbytočná a vyvoláva konflikty tam, kde ich hľadať netreba. Sú veci, ktoré v nás môžu vyvolať neistotu a strach z toho, že prídeme o partnera. Ale sú aj také, ktoré rozhodne za žiarlenie nestoja. A v každom vyspelom vzťahu by sa na to malo myslieť.

To, kde sú v tejto záležitosti hranice, je veľmi individuálne, a nie vždy je to len o túžbe po milovaní. Niekto robí scény už len kvôli tomu, že sa jeho polovička pozrela na iného človeka, niekomu nevadí ani to, keď si partner píše s inými. Jeden označí za neveru iba intímne zblíženie, druhý považuje za podvádzanie aj „nevinné“ rozprávanie sa.

Kedy však treba nájsť v sebe mieru pochopenia a zabudnúť na žiarlenie? Rozhodne v týchto troch prípadoch.

Dvojica pri západe slnka
zdroj: Pexels/Edward Eyer

Dlhoročné priateľky

Nikto nemôže vymazať svoju minulosť, či sa vzdať svojich priateľov iba preto, lebo sa „nepáčia“ jeho partnerovi. Každý z nás má svoj okruh známych, či už žien alebo mužov, ktorých považuje za kamarátov. Ak by s nimi chcel mať niečo viac, času už bolo dosť.

Je naozaj nevhodné, ak robíš žiarlivostné scény preto, lebo si tvoj chlap rozumie s inými ženami, najmä, ak sú to dlhoročné kamošky. Radšej sa začleň do kolektívu viac aj ty a nehľadaj dôvody na hádky. Pamätaj, že partnerov často meníme, no dobrých priateľov nie. Chceš byť teda vymenená?

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating