Pexels/olia danilevich

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Čo si predstavíš ako prvé pri slovách, ktoré ti majú oznámiť, že ti bol tvoj partner neverný? V mysli ho vidíš, ako sa vášnivo miluje s inou ženou poza tvoj chrbát a vôbec nemyslí na to, že by ti tým mohol nejak ublížiť. Pravdou však je, že bozky a intímne zblíženie v posteli (či na toaletách v bare), nie sú jediné formy podvádzania. Nevera má totiž mnoho tvárí.

Má podoby, ktoré sa od seba líšia, no vedia tvoje srdce zlomiť rovnako tak. Každá jedna z nás vníma určité vzťahové problémy a ich riešenia inak, preto vnímame rôzne aj to, kde sa hranica dôvery a lásky prekročila tak veľmi, že to obyčajné prepáč nemôže vyriešiť.

Kým jednej žene nevadí, že jej partner lajkuje na Instagrame fotografie iných žien, iná by mu kvôli tomu bola schopná ten telefón aj rozbiť. Jedna sa len pousmeje, keď sa na ulici pozrie na inú, druhá sa s ním kvôli tomu nebude celý deň rozprávať. A kým jedna odpustí bozk v opitosti, druhá mu už vyhadzuje veci z bytu.

Kde sú tvoje hranice? Čo vo vzťahu považuješ ešte za prijateľné a čo už dokážeš označiť za podvádzanie? Hlavnú úlohu v tomto hrá najmä dôvera. Čím silnejšia je, tým menej riešime veci, ktoré sú naozaj nepodstatné. Dokážu ju však zničiť nie len fyzické kontakty, ale aj tie emocionálne. Áno, nevera môže byť aj mentálna, keď si uvedomíš, že nezdieľa svoje pocity, názory či sny s tebou, ale s inou ženou.

Za neveru môžeme považovať aj to, keď nás partner poza chrbát pred jeho priateľmi ohovára a namiesto toho, aby tvoril s nami jeden tím, robí z nás polovičku, s ktorou sa nedá vydržať. Nevera to môže byť vtedy, keď virtuálne flirtuje cez sociálne siete, aj keď sa obhajuje tým, že ide iba o kamošku, s ktorou si iba zo srandy píše. Za podvádzanie môžeš považovať všetko to, čo ťa ako jeho partnerku sklame, a čím naruší tvoju dôveru smerom k nemu.

Je len na tebe, čo je pre teba ten posledný úder, ktorý ti naznačí, že on nie je muž pre teba. Môžeš to ignorovať a žiť s ním ďalej, no s vedomím, že jeho srdce nie je tak čisté, ako to tvoje. Alebo mu dať zbohom. V každom prípade, ide o veci, ktoré by ste si mali ujasniť hneď na začiatku vzťahu. Dať tomu druhému najavo, čo ste ochotní akceptovať a čo už je naozaj cez čiaru.

Je to zvláštne, ale oveľa viac ťa môže bolieť fakt, že si rozumie s inou ženou, akoby to mala byť iba nejaká jednorazovka. Pretože, ak niekoho miluješ, chceš, aby ti bol verný v každom smere.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating