unsplash.com

Nie všetky priateľky nám do života prinášajú len to dobré. Tie pravé pri tebe stoja v každej situácii a podporujú ťa aj vo vzťahu s chlapom. Falošné by ťa najradšej bodli do chrbta pri prvej príležitosti, a potom sú tu aj také, ktoré môžu na tvoj vzťah žiarliť a na ne si treba dať obrovský pozor. 

Žiarlivá kamarátka sa cíti akoby jej miesto v tvojom živote prebrala nová láska a je možné, že sa bude snažiť vás dvoch rozdeliť. Najprv sa na to treba pozrieť aj z jej uhla pohľadu – cíti sa byť ohrozená tvojím vzťahom? Ste spolu už veľmi málo v kontakte? Ak existuje spôsob, ako si nájsť čas pre oboch, sprav to! Ale ak je možné, že sa snaží vás dvoch naozaj rozdeliť a nepozerá pritom na tvoje šťastie, je čas sa s ňou rozlúčiť. Ale ako zistiť, či naozaj žiarli? Pomôcť ti môžu tieto znaky!

12. Zhadzuje ťa

Ak zistíš, že sa ťa v očiach tvojho priateľa snaží stále nejako zhodiť, je to jasný náznak žiarlivosti. Vyťahuje pred ním tvoje chyby z minulosti, rozpráva o zlých vlastnostiach alebo má ironické poznámky na tvoju osobu. Pritom sa však tvári, že je to len tak – medzi rečou alebo zo srandy. Všetko to ho však môže od teba odplašiť, a to je jej cieľom.

11. Kazí ti rande

Stáva sa ti, že sa objaví v tom istom čase na tom istom mieste, kde máte rande? Je nemožné sa potom tváriť, že sa nepoznáte a nevziať ju k sebe, veď ste kamošky, že? Nebudete predsa na rovnakej akcii stáť od seba. Je možné, že vďaka tomu, že vie o tvojich plánoch, sa tam zámerne objavuje, aby ste nemali čas len pre seba.

10. Podhadzuje ti iných

„Pozri na neho, je milý, nie? Vyzerá lepšie ako ten tvoj a nikdy sa to nedozvie!“ Ak sa tvári, že tvoj vzťah nie je nič vážne a ponúka ti možnosť ísť s niekým iným, asi jej na tebe nezáleží. Inak by ti vôbec nedovolila riskovať vzťah, ktorý máš.

9. Šíri klebety

Zdôveriš sa jej o probléme, ktorý máš vo vzťahu a ona ho šíri ďalej? Alebo všetko nepekné, čo sa dopočula o tvojom priateľovi ti hneď oznamuje? Hádzať na niekoho špinu je znakom len nenávisti alebo žiarlivosti. Pravá priateľka by ťa od nepekných klebiet o tvojej láske ušetrila alebo by ťa pred ním slušne varovala. Nebrala by to ako jasnú vec a dôvod na to, aby si sa s ním musela ihneď rozísť.

8. Chce s tebou tráviť oveľa viac času

Každý piatok by s tebou najradšej trávila na diskotéke, v sobotu by si chcela spraviť dievčenský večer a na nedeľu našla super program v meste. Zrazu by s tebou bola každý deň, aj keď ste predtým spolu nikdy toľko času netrávili. Jednoducho ťa chce zamestnať sebou, aby si nemala čas na priateľa.

7. Hovorí, že nie je dosť dobrý

„Prečo si vôbec s ním? Máš na lepšieho!“ Jej sa nepáči a snaží sa ťa od neho odradiť až tak, že sama začneš pochybovať, či je pre teba ten pravý. Ak však je s týmto názorom jediná, mala by si si dať od nej odstup a sama zistiť, ako to v skutočnosti je. Ozajstná priateľka by od teba nikdy nechcela odohnať toho pravého.

6. Flirtuje s tvojím priateľom

Vyzerá to, že sa majú tvoji dvaja najbližší radi a dobre si sadli. To poteší každé dievča, ktoré chce aby jej priateľ s najlepšou kamarátkou spolu vychádzali. Ale ak sa ti zdá, že je na neho príliš milá a vyzerá to, že flirtuje (veď ty už dobre vieš, ako pri tom vyzerá), daj si na ňu pozor!

5. Dáva ti zlé rady

Ak svojej kamoške nemôžeš 100 % veriť, nemala by byť v tvojom živote. Dáva ti rady, ktoré sa líšia od tých čo vravia ostatní? A aj ty máš pocit, že to nie je tá správna cesta? Je pravdepodobné, že chce takto sabotovať váš vzťah.

4. Súťaží s tebou

Pri každej príležitosti, keď ste všetci spolu to vyzerá, že je vo všetkom lepšia ako ty. Ona pripravila lepšie jedlo na párty, ona má lepšie známky, ona má viac športových úspechov. Snaží sa ťa v jeho očiach zhodiť prostredníctvom toho, že mu ukazuje niečo lepšie.

3. Odvádza od neho tvoju pozornosť

Tvoj priateľ rozpráva zábavný príbeh, keď mu skočí do reči: „To mi pripomína, že…“. Alebo rozpráva sama tak veľa, že chudák nemá šancu, aby sa ozval. Ak na seba strháva všetku pozornosť (a nie je to u nej inak zvykom), a ignoruje tvojho priateľa, nebude všetko v poriadku. Chce, aby si si myslela, že on je len piate koleso voze.

2. Robí grimasy, keď sa pobozkáte

Ste na párty, kde sa navzájom pobozkáte a vidíš, ako tvoja kamoška na druhej strane prevracia očami a tvári sa, že je to odporné. Čo má za problém? Ak by vás brala v pohode a nežiarlila by, ťažko by sa jej zdal váš bozk nevhodný.

1. Spomína tvojich bývalých

Je jedno či vyťahuje vtipné alebo nepríjemné spomienky z tvojho bývalého vzťahu. A je jedno či to robí len pred tebou alebo aj priamo pred aktuálnym priateľom. O ex sa rozhodne nerozpráva. A už vôbec sa tí dvaja nemajú porovnávať. Ibaže ho chce od teba odplašiť, tým že on sám bude žiarliť na tvojho bývalého.

 

Zdroj: thetalko.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife