Muž a žena pri západe slnka
instagram/lostitalianos

Čo znamená mať šťastný vzťah? Existuje na to nejaký dôvod? Nemusíme chodiť okolo horúcej kaše, ten proste neexistuje. Každý človek sa vo vzťahu inak správa a má aj iné očakávania. To, čo je pre jedného vrcholom lásky, je pre iného málo. A platí to aj naopak.

Sú veci, ktoré niekto toleruje, aj keď vo svojom vnútri cíti, že to nie je správne. Možno má strach z opustenia, zo samoty, z budúcnosti, … a možno si len nevie predstaviť, že by mohlo byť aj lepšie. Nech už je tvoje vnímanie šťastného a naplneného vzťahu akýkoľvek, ver, že nasledujúce 3 veci v ňom nemajú čo hľadať.

Zákazy či príkazy

Nevieš na čo myslíme? Potom zrejme patríš k menšine, v ktorej to takto nefunguje, no ver, že zákazy a príkazy poznačujú mnohé vzťahy. Od malých a „nevinných“ zákazov ako napr. Nepi pivo alebo Nenos veľké výstrihy, až po prehnané reakcie, ktoré môžu človeka naozaj osobnostne obmedzovať.

Zvláštne je, že mnoho ľudí verí, že takéto správanie ku vzťahu patrí. Samozrejme, môžeme vyjadriť svoj názor smerom k človeku, ktorého milujeme alebo úprimne povedať, čo možno očakávame, no všetko má svoje hranice. Partner nie je dieťa. Nepotrebuje výchovu. Ak to niekto nevidí, potom si ho vôbec neváži.

Psychické alebo fyzické týranie

Zdá sa ti toto ako samozrejmosť? Aj v tomto prípade ti musíme pripomenúť, že nikdy nevieš, čo sa deje za zatvorenými dverami. I keď dnes už (najmä) ženy nemusia takéto správanie akceptovať, niekedy jednoducho nechcú prijať fakt, že sú obeťami fyzického alebo psychického násilia.

Jedno aj druhé ťa dokáže poznačiť na celý život, a ak sama nepožiadaš o pomoc alebo sa proste nezbalíš, nikto to nezastaví. Fyzické násilie sa nedá ospravedlniť. Psychické násilie nemôžeš obracať na svoju vinu. Keď sa vo vzťahu cítiš byť menejcenná, tá, ktorá si „zaslúži“ bitku či krik, tá, ktorá musí počúvať, nie je to to, čo si zaslúžiš.

Klamstvá a tajnosti

Ak vo vzťahu chýba úprimnosť a dôvera, nemôžeš tvrdiť, že si šťastná a zamilovaná. Keď niekoho ľúbiš, nepotrebuješ mu nič zatajovať. A to platí aj naopak. Na čo je dobré vodiť sa za nos? Jedného dňa pohár pretečie a bude nasledovať iba škaredý rozchod.

Nenaleť na sladké reči, nedávaj stále dookola druhé šance. Ak ti nevie dokázať, že si tvoju dôveru zaslúži, potom to nemá zmysel.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating