Drahá, koľkokrát si už vzala do ruky mobil s cieľom ozvať sa svojmu bývalému? Nakričať na neho alebo si „iba“ vyliať srdce? Koľkokrát si už pod vplyvom niekoľkých pohárov vína šla napísať správu o tom, ako veľmi ti ten darebák chýba? Skôr, ako ťa úplne prepadnú city a stratíš hlavu, prečítaj si toto …

Riešiť veci v zápale hnevu, plaču či alkoholového opojenia – to nikdy nedopadne dobre. Láska a vzťahy nie sú nejaké banálne veci, ktoré môžeš vyriešiť iba tak. Na dôležité rozhodnutia potrebuješ mať chladnú hlavu a veci v nej úplne urovnané.

Okrem toho, naozaj mu chceš ukázať, že on je pánom vašej situácie? Že ty si tá, ktorá má zlomené srdce alebo ego a nedokáže sa cez to preniesť?

Keď mu budeš písať v zúfalstve a prosiť o odpustenie či druhú šancu, aj keď ti dal jasne najavo, že nemá záujem, čo to o tebe hovorí? Že si slabá? Že si ťa podmanil natoľko, že ovláda tvoje city, aj keď pri tebe nie je?

A čo dobré vzíde z toho, ak sú tvoje city k nemu iba plné hnevu a budeš ho otravovať so správami, ako veľmi ho neznášaš? Myslíš, že si vďaka nim vstúpi do svedomia? To asi ťažko …

A možno si ten tretí prípad. Ten, ktorý necíti hnev ani sklamanie, jednoducho ti chýba a rada by si tomu dala ešte jednu šancu. Vtedy si nechaj dostatok času na to, aby si si spätne premietla váš vzťah. Naozaj je tu šanca, že by to bolo tentokrát iné? Nepamätáš si iba tie dobré veci a na zlé si zabudla? Si si 100 % istá, že druhýkrát by to fungovalo?

Nech už je tvoja situácia akákoľvek, pamätaj, že zíde z očí, zíde z mysle. Ak šanca na lásku medzi vami už nie je, nepotrebuješ mu dávať najavo, že si sa z neho ešte nespamätala, však?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.