instagram.com/lady.diana._ instagram.com/jkennedyclass

Hovorí sa, že za každým úspešným mužom stojí jeho žena. Tá, ktorá ho podporuje a sama inšpiruje k tomu, aby dosahoval svoje ciele.

Mocní muži milujú ženy, ktoré nie sú len pekné navonok. Okolo prsta si ich dokážu obmotať iba tie, ktoré sú múdre a majú svoje osobné čaro. Medzi ne patria aj tieto 4 ženy, ktoré spoznal celý svet a nestali sa iba „manželkami„. Stali sa z nich totiž ikony.

Michelle Obama

Bývala prvá dáma Spojených štátov, ktorá bola zároveň aj prvou afroameričankou v tejto pozícii. Stala sa silnou a populárnou osobnosťou nie len v Amerike, ale aj po celom svete. Počas celého pôsobenia v politike stála po boku svojho manžela Baracka a už počas predvolebnej kampane zohrávala dôležitú rolu.

Vyštudovala právo, zaoberala sa problematikou marketingu a duševného vlastníctva. Ľudí si získala svojimi otvorenými prejavmi, obhajovala práva LGBT komunity, bojovala proti obezite v Amerike, pôsobila v neziskovej organizácii podporujúcej mladých ľudí.

Alma Hitchcock

Alfred Hitchcock patrí medzi najvýznamnejších filmových režisérov všetkých čias. Prezývku Majster napätia si vyslúžil vďaka inovatívnym prvkom v oblastí hororu a trileru. Jeho kultové filmy by však neboli tým, čím boli, keby nebolo jeho manželky Almy.

Tá bola scenáristkou, editorkou a dokonca aj spolurežisérkou jeho filmov. Práve jej filmoví nadšenci môžu poďakovať za ikonické scény, ktoré sa objavili napríklad vo filme Psycho – presadila doň „kričiacu sprchu“, ktorú pôvodne Alfred odmietol. Pre fanúšikov hitchcockoviek je ženou, ktorá mala na jeho tvorbu obrovský vplyv.

Diana Spencer

Vo svete moderného kráľovstva snáď neexistuje väčšia ikona, akou bola princezná Diana. „Lady Di“ svet spoznal ako prvú manželku Charlesa, princa waleského. Aj keď jemu v krvi prúdi kráľovská krv, práve ona bola ženou, ktorá svojho muža úplne zatienila.

Ľudí si získala svojím prirodzeným vystupovaním, rozsiahlymi vedomosťami a charitatívnou činnosťou. Sústredila sa na prácu pre Červený kríž, boj proti AIDS a svojim charakterom. Aj po rozvode sa naďalej venovala pomoci druhým ľuďom a bola miláčikom verejnosti. Vo svojej dobe tak patrila medzi najpopulárnejšie svetové osobnosti.

Jackie Kennedy

Jacqueline bola v rokoch 1961 – 1963 prvou dámou Spojených štátov, manželkou J.F.Kennedyho. Milióny ľudí si ju ihneď zamilovali vďaka jej slušnému správaniu a otvorenosti. Pre ženy sa stala so svojou eleganciou a vyberaným vkusom módnou ikonou.

Bola vzdelanou a uznávanou novinárkou, svojmu manželovi dokonca prekladala politické texty zo španielčiny či francúzštiny. Príkladne sa starala o ich deti i Biely dom a z Washingtonu spravila kultúrne centrum. Po tom, čo jej muža zastrelili si chcela na jeho pohreb vziať svoj zakrvavený kostým ako pripomienku a symbol atentátu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating