Si single a tak ti to vyhovuje. Koniec príbehu. Ty si šťastná, nemáš s tým žiadny problém a cítiš sa skvele. Ťažšie to berie tvoje okolie a rodina. To oni sa neustále pýtajú na to, kedy si niekoho nájdeš, kedy niekoho privedieš domov, kedy budeš mať svadbu a kedy sa odsťahuješ. V takýchto chvíľach je ťažké zostať pokojná, pretože cítiš veľký tlak. Ty predsa najlepšie vieš, čo chceš a čo nechceš. Tvoja rodina to nechce pochopiť. Ako sa z toho nezblázniť?

Užívaj si život a daj tak okoliu najavo, že si šťastná. Že ti nič nechýba a máš všetko na to, aby si žila plnohodnotne. Daj okoliu najavo, že ty muža pri sebe nepotrebuješ, pretože ešte neprišiel ten správny čas. Tvoju hodnotu neurčuje to, či máš pri sebe muža, alebo si sama. Tvoju hodnotu neurčuje to, či máš vzťah, alebo len náhodné známosti. Si žena a vieš robiť veci rovnako dobre.

Rozhodnutie o láske je každého osobná vec. Ľudia okolo teba by mali chápať, že pokiaľ sa ty nestaráš do ich vecí, nemali by sa starať ani oni do tvojich vecí. Ak to nechápu, mala by si porozmýšľať nad tým, koho máš vo svojom okolí.

V tvojom blízkom kruhu priateľov (a rodiny) by sa mali nachádzať ľudia, ktorí ťa rešpektujú, vedia ťa pochopiť, nechajú ťa vyrozprávať sa, objímu ťa a rozumejú tomu, že nie každý musí mať vzťah.

Je úplne v poriadku, ak sa na to necítiš.

Je úplne v poriadku, že chceš najprv študovať/ pracovať a až potom si hľadať lásku.

Je úplne v poriadku, ak sa zamiluješ v mladosti nesprávne a potom sa zamiluješ až po tridsiatke.

Zvládnuť tlak okolia je niekedy náročné, no nie nemožné. Urovnaj si priority, zameraj sa na seba, buď šťastná (niekedy aj nešťastná) a hlavne, nikdy netlač na pílu (lásku). Ani z toho dôvodu, že by sa tie otázky a pripomienky okolia nedali vydržať.

Láska príde sama.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.