Žena na makovom poli
Pexels/Monica Turlui

Dozvedela si sa niekedy o tom, že ťa nejaká „kamarátka“ ohovára? Ako si sa pri tom cítila? Určite si bola nie len nahnevaná, ale aj smutná a sklamaná. A teraz si spomeň na opačnú situáciu, keď ti nejaká žena dala pochvalu. Malý či veľký kompliment od rovnakého pohlavia nás vie potešiť oveľa viac, než ten od muža. Prečo potom máme problém vzájomne sa podporovať?

Nie je to len o slovách chvály, ktoré pošteklia naše ego a zdvihnú nám sebavedomie. Je to aj slovách, ktoré v nás prebudia motiváciu, o slovách, ktoré nás potešia vo chvíľach, keď sme smutné, ale aj o slovách, ktoré nám dodajú silu bojovať ďalej. Netuším, prečo je to tak, no ženy majú tendenciu brať sa ako súperky, nie ako členky jedného tímu. A to je veľká škoda.

Podporovať sa je pritom tak ľahké

Uvedomuješ si vôbec, aké easy to naozaj je? Len tak prísť a pochváliť kolegyni nové vlasy. Napísať kamoške podpornú správu, keď vieš, že ju čaká ťažký deň. Povedať žene na ulici, že je krásne oblečená. Vyjadriť obdiv susede za to, ako sa perfektne stará o záhradu. Priznať, že spolužiačka, ktorá má lepšie známky, ťa motivuje k lepším výsledkom. Netajiť, že obľúbená influencerka ťa inšpiruje v zdravom životnom štýle. Každý jeden deň je príležitosť na to, aby sa našiel dôvod potešiť inú ženu.

Pár slov, ktoré jej spravia krajší deň a zahrejú pri srdci. Ani netušíš, ako nimi môžeš niekoho ovplyvniť. Začni od seba. Buď ty tou, ktorá ukáže, že chce byť členkou toho tímu, ktorý drží vždy spolu. Kašli na závisť, neprajnosť a klebety. Otoč to na to, čo si sama želáš. Mať okolo seba sebavedomé ženy, ktoré rozdávajú lásku v čistej priateľskej podobe. Začni tu reťazovú reakciu a ona sa ti vráti.

Len sa pozri, aké ľahké je podporovať sa. Nestojí ťa to žiadne peniaze, len pár sekúnd, počas ktorých povieš niečo, čo tá druhá potrebuje počuť. Ty máš šancu niekomu zmeniť deň a možno aj pohľad na svet. Prebudiť v inej žene dôveru a sebalásku, ak jej ukážeš, na čo môže byť pyšná. Stojí to za to.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife