pexels.com

Keď som mala 18 jeden chlapec mi povedal, že nie som dievča, s ktorou by chodil na rande. Netušila som, ako to myslel, pretože som bola v tom, že posledné dva mesiace sme randili. Čakala som naozaj všetko, len nie to, čo povedal. Keď sme mali k sebe naozaj veľmi blízko, povedal: „Ty nie si dievča na randenie. Si len na zábavu.“

Bola som naozaj veľmi zmätená. A smutná. No nasledujúce mesiace som to zažívala ešte častejšie.

„Páčiš sa mi, ale nie ako frajerka.“ 

„Mám ťa rád ako kamarátku.“ 

„Nikdy som na teba inak ako na dobrú priateľku nepomyslel.“ 

Bola som stále viac a viac zmätená a nevedela som, ako sa mám správať, aby sa jeho odpovede a názor na mňa zmenil.

Dlhé mesiace som sa nevedela z toho začarovaného kruhu dostať von a neustále som mala v hlave to, že asi naozaj nie som dievča na randenie a vzťahy.

No mýlila som sa. To ja sama som dovolila ľudom, aby mali na mňa taký názor. To ja sama som sa nevedela oceniť na viac, ako len „dievča na zábavu“. Bola som už unavená z toho, čo sa mi stávalo.

Avšak jediné čo ma zachránilo, bola láska. Láska k samej sebe.  Začala som seba prijímať ako úplne iného človeka.

Videla som sa zrazu inak. Začala som k sebe pristupovať inak. Pretože to, ako nás milujú ostatní ľudia znamená to, ako sa milujeme my. A naopak. Tak, ako ty miluješ seba učíš druhých, aby milovali teba. 

 

Často som bola zúfalá a naozaj boli dni, kedy som sa nenávidela. Plakala som doma v izbe a hovorila som si, že ja už taká viac nechcem byť. Už nechcem ubližovať ľudom, nechcem ich viac hnevať, nechcem, aby ma vnímali  negatívne.

Tento postoj nejde však vybudovať zo dňa na deň. Trvalo to dlho, veľmi dlho. No konečne môžem povedať, že som sa to naučila a aspoň v jednej časti života mám upratané.

Takže pamätaj, ty si žena na randenie. Si žena, ktorá túži po vzťahu. 

Všetko je len o tom, ako sa vnímaš a ako sa pozeráš na svet. Prosím, zapamätaj si to. 🙂 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife