Zima má svojo čaro, najmä, ak si ju vychutnávaš niekde v horách. V našich Tatrách si môžeš užiť nie len nádherné výhľady na štíty hôr, ale aj zažiť miesta, ktoré inde na Slovensku nenájdeš. Ak hľadáš tipy na to, ako využiť sviatočné voľno, máme tu pre teba super tipy na výlety. 

Tatranský ľadový dóm

Tatranský dóm je jedinečná ľadová katedrála s prvkami tatranskej prírody. Pred vetrom a snehom je chránená dizajnovým stanom v tvare iglú. Nachádza sa na Hrebienku, kde sa dá vyviesť pozemnou lanovkou, ktorá odchádza zo Starého Smokovca. Každoročne sa v nej vystavuje dychberúca tvorba z ľadu, ktorá sa tento rok nesie v téme katedrály Notre-Dame, tiež nazývanej aj Chrám Matky Božej v Paríži. Na jej stavbu sa použilo 1880 blokov ľadu, ktoré dokopy vážia viac ako 225 ton, a otvorená je denne od 9.00 do 16.15 až do apríla 2020.

View this post on Instagram

💎Не упустите возможность полюбоваться уникальным словацким творением,🗻 на минутку оказавшись в Татранской ледяной сказке❄️ и увезите с собой незабываемые впечатления от Татранского ледяного дома на Гребиенке, который в этом году будет посвящён теме Собора Парижской Богоматери, также называемого Собор Нотр-Дам-де-Пари. 🎶Ещё более сильные эмоции вызывает Дом, когда в нём звучит живая музыка во время концертов, которых на протяжении зимнего сезона будет проведено несколько. 💙Попрад из Киева а/к SkyUp 12.01 – 7 ночей. 1/2 DBL 🌀Snezienka Penzion 3*, RO 337 € 🌀Vila Polar 3*, RO 376 € 🌀Resort Beatrice Vila Magnolia 3*, RO 429 € 🌀Belveder Apartmany 3*, RO 495 € 🌀Slovan Hotel 3*, RO 504 € 🌀Crocus Hotel 4* , RO 529 € 🌀Lomnica Hotel 4* , BB 539 € 🌀Grand Hotel Smokovec 4*, BB 558 € C 🧡 ABV Squadra travel agency!

A post shared by ABV Squadra Travel agency (@anna.abvtravelagency) on

Tricklandia

Galéria plná optických ilúzií a trick-artu, to je Tricklandia. Nachádza sa v Starom Smokovci a obsahuje 24 atrakcií, z toho 15 trick-artových obrazov, rozšírenú realitu, antigravitačné miestnosti, či najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe. V jej priestoroch nájdeš námety slovenských ľudových povestí, rozprávok, ako aj reálie obcí a zámkov Slovenska. Návšteva tejto galérie ti zaberie asi 2 hodiny a dospelí sa tam zabavia rovnako ako deti.

View this post on Instagram

🌙🌠

A post shared by Simona Lukáčeková (@simonkaaal) on

Chodník korunami stromov

Chodník, z ktorého máš jedinečný výhľad patrí právom k najobľúbenejším atrakciám v Tatrách. Ak si ho ešte nenavštívila, zima je ideálnym časom, pretože zasnežené končiny pripomínajú jednú nádhernú rozprávku. Nachádza sa v Bachledovej doline a vidieť zasnežené koruny stromov a vrchov v mrazivom tichu určite stojí za to.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.