Najkrajšie turistické trasy
Photo by Štefan Štefančík on Unsplash/David Kokainis on Unsplash

Zober rodinu a vyber sa na výlet do slovenských hôr, majú totiž čo ponúknuť! Vybrali sme pre teba najkrajšie turistické trasy s ohromnými výhľadmi na krajinu. Určite to bude stáť za to, cvaknúť sa tam.

Stražovské vrchy

Ozdobou stredného Považia sú Súľovské skaly – príťažlivé skalné mesto s množstvom skalných veží, okien a brán oddelených hlbokými tiesňavami, roklinami a dolinami. Lemujú Súľovskú kotlinu a prechod ich najkrajšími časťami patrí k turistickým lahôdkam.

Náučný chodník Súľovské skaly

Na prvom zo 17 drevených informačných panelov si môžeš pozrieť mapu trasy. Náučný chodník má 7,5 km a prevýšenie 250 m. Je príjemnou a pohodlnou prechádzkou, ktorá trvá približne hodinu a pol až dve hodiny.

Roháče

Roháče sa právom považujú za najčarovnejšiu časť Západných Tatier. Roháčsku dolinu lemuje veniec prekrásnych vrchov, ktorými kraľuje majestátny Baníkov, Ostrý Roháč, Plačlivé a Volovec. Ak budete mať šťastie, tak stretnete aj chránené kamzíky či iné „rohaté“ zvieratká.

Plačlivé 

Vrch Plačlivé má výrazný špicatý vrchol s dychberúcou vyhliadkou na krajinu. Ak sa do Roháčov vyberiete, musíte rátať, že pôjde o veľmi náročnú vysokohorskú túru s veľkým prevýšením. Táto trasa patrí medzi najnáročnejšie na Slovensku. Na výlet sa neodporúča vydať v nepriaznivých poveternostných podmienkach a pri zníženej viditeľnosti.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie