instagram.com / _dzejny, instagram.com / jozef_karika

Toto je 5 knižných noviniek od slovenských autorov, ktoré sa túto jeseň rozhodne oplatia vziať do rúk a venovať im svoj čas a energiu.

Šlabikár šťastia

Prichádza obdobie depresívnej nálady. Jeseň je už raz taká. Počas pochmúrnych a chladných večerov ti preto odporúčame, zobrať do rúk motivačnú literatúru. Slovenský spisovateľ Pavel Hirax Baričák aktuálne vydáva nový Šlabikár šťastia, v ktorom hľadá odpovede na rôzne otázky. Napríklad sa dozvieš to, ako sa začať mať rada alebo ako sa správne rozhodovať.

View this post on Instagram

"Čoho sa bojíme, to pretrváva. Čo liečime a začíname tomu rozumieť, to ustáva. Ako sa teda vyvíja náš život záleží len od našich reakcii, postojov a konania v jednotlivých situáciách, ktoré programujú tie nasledovné." Včera Martinus začal oficiálne predávať môj chystaný Šlabikár šťastia: Psychický obor. Ak ste teda zákazníkmi Martinus stránky, nech sa páči, linka je na mojej hlavnej insta stránke. Pavel #kniha #knihy #slabikarstastia #slabikarstesti #pavelhiraxbaricak #vyrok #výroky #motivacia #motivácia #zalepšísvět #motivacnaliteratura #ezoterika #psychologia #psychologie #duchovnicesta #duchovnacesta #vychovasyna #vychova #rodičia #rodinaláska #rodina #výchova #ezoterickaliteratura #milujemknihy #milujemcitanie #milujemcitanie #krstknihy #milujemknihu #duchovnyrast #duchovnícesta

A post shared by Pavel Hirax Baricak (@pavel.hirax.baricak) on

Čierny kruh

Publikácia Čierny kruh od slovenského spisovateľa Jozefa Kariku je voľným pokračovaním jeho prvej knihy. V druhej časti s podtitulom Koniec mafie rozoberá leto 2003, kedy mafia na Slovensku už pomaly začala strácať svoju moc. Lenže to ešte neznamená koniec zla. Ak máš rada príbehy inšpirované skutočnými udalosťami a históriou Slovenska, odporúčame siahnuť po tejto knihe.

SuperŽENY

Sú ženy, o ktorých vedia všetci a potom sú tu ženy, o ktorých by mali vedieť všetci, no nevedia. Presne o takých je kniha od spisovateľky Andrei Kellö Žačokovej. Publikácia vôbec nie je náročná na čítanie, vždy na pár stranách autorka opisuje jednu významnú ženu v slovenskej spoločnosti. A veru stojí za to si o nich prečítať. Dokázali totiž obdivuhodné veci!

SloVEGÁN

Dlhoočakávaná kuchárka pre všetkých slovenských vegánov je tu! Známa foodblogerka, ktorá sa úpenlivo snaží vzdelávať slovenskú verejnosť nielen o zdravšom stravovaní, ale aj o udržiavaní poriadku na Zemi, vydala knihu. Nikoleta Kováčová je naozaj šikovná kuchárka a jej recepty stáli za to, aby si na ne ľudia počkali. Odporúčame všetkými desiatimi!

View this post on Instagram

Už to nie len len návrh! 💙 Konečne dnes držím @slovegan_kucharka v rukách. A naozaj je krásna. 🌟 Ešte vonia knižnou novotou. Jemné plátno a ražba tvorí presne takú "modrotlačovú" obálku akú som chcela. ☺️ Hrubý udržateľný papier na ktorom je tlačená je naozaj najkvalitnejší aký som držala! Robí z tejto knihy knihu! Fotky na nej krásne vyniknú. Som hrdá "matka"!🥰 Týmto momentom považujem #Slovegán kuchárku za vec verejnú! Vyšla a od pondelka ju môžu očakávať všetci podporovatelia crowdfundingu a potom ľudia, ktorí ju predobjednali.📘 Rozhodli sme sa, že predpredaj bude trvať ešte do pondelka. Ak chcete kuchárku za rovných 29 eur, tak to je posledná šanca. Potom dorovnáme maloobchodnú cenu.😉 Objednávať môžete na www.slovegan.sk, kde nájdete aj zoznam všetkých receptov a nejaké fotky vnútra.🍴🍲 Čoskoro vám obsah detailne predstavím aj vo videu.☺️ #slovenskaveganskakucharka #kucharka #kucharskakniha #dnescitam #dnesjemvegan

A post shared by Slovegán (@slovegan_kucharka) on

Sila rozumu v bláznivej dobe

Skvelá kniha, ktorá ťa bude učiť novým vedomostiam a bude to rýchlo a bez bolesti. Niektoré knihy totiž vyžadujú veľa úsilia a rozmýšľanie nad nimi nás naozaj „bolí“. No Ján Markoš autor knihy Sila rozumu v bláznivej dobe nás presvedčil o opaku. Vzdeláva čitateľov totiž o tom, ako sa naučiť kriticky myslieť a vnímať to, čo nám ponúkajú médiá, čo hovoria politici a naučí nás aj to, ako prekuknúť klamstvo a kadejaké „habaďúry“, ktoré na nás ľudia môžu úmyselne našiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife