Slovenská speváčka Barbora Hazuchová a jej kolega a krajan Martin Císar zverejnili pieseň Nevyslovím.

Skladba Nevyslovím vznikla v jeden letný podvečer priamo v mojej detskej izbe počas hry na ukulele. Zapáčili sa mi akordy, ktoré som práve hrala. Zapla som si diktafón a nahrala si improvizáciu, ktorá v tom momente vznikala. Vtedy som ani len netušila, že by z tohto spontánneho pokusu mohla jedného dňa vzniknúť pesnička,“ prezradila interpretka, ktorá o dva dni neskôr napísala text. S jeho finálnou verziou jej pomohol Miroslav Kšiňan.

Nad partnerom do dueta dlho nepremýšľala. „V rámci spolupráce mi napadlo osloviť skvelého speváka Martina Císara, nakoľko sme dobrými priateľmi a už dlhšie sme nad spoločným duetom premýšľali. Spolupráca s ním bola, ako vždy, skvelá a extrémne rýchla,“ uviedla.

View this post on Instagram

🙊 NEVYSLOVÍM is OUT 🍂 ~Skladba vznikla v jeden letný podvečer v mojej detskej izbe, keď som si len tak hrala na ukulele. Zapla som si diktafón a nahrala melódiu, ktorá práve v tom momente vznikala. Vtedy som ani len netušila, že by z toho spontánneho pokusu mohla jedného dňa vzniknúť skladba NEVYSLOVÍM ☺️ ~ďakujem úžasnému @cisarmartin , že prijal pozvanie do duetu a som veľmi šťastná, že v mojej skladbe môže znieť ten najkrajší mužský hlas na Slovensku 🎤🖤 ~ďakujem priateľovi @masarikmarek ,s ktorým som pracovala na produkcii a za všetko, čo pre mňa robí !🖤 ~v neposlednom rade ďakujem aj skvelému človeku, ktorý mi pomáha vždy moje texty učesať @miroksinan 📝 ; ďakujem talentovanému @markspinx za krásne video!! 🍂 ďakujem @janzborovjan za vysnívaný master a takisto úžasným hudobníkom @davidbilekofficial a @laurajaskova 🎸🎶 ďakujem aj @stellaproduction.sk za PR 🖤 . . #nevyslovim #newsong #song #collaboration #martincisar #barborahazuchova #singers

A post shared by Barbora Hazuchová (@barbhazuchova) on

Spokojný so skladbou je aj Císar. „S Baškou sme už dlhšie premýšľali, že by sme naše kamarátstvo spečatili spoločnou pesničkou. Aj to je dôvod, prečo som ihneď, ako ma oslovila, na to prikývol. Celý tvorivý proces prebehol ako po masle. Skladba môže byť pre niekoho vzhľadom na hudobný štýl, ktorému sa venujem, trochu netradičná, no ja to vnímam ako pozitívnu vec. Veď hudba je o pocitoch a čo môžem zdôrazniť, Baška dokáže precítiť každý jeden tón. Nebojí sa ani vybočiť z klasických štýlov, ktoré nejeden z nás počúva denne,“ povedal. „Podľa mňa je nesmierne dôležité, aby si každý zachoval, respektíve vytvoril, vlastný rukopis a bol originálny. Preto som vďačný, že i ja som si mohol vyskúšať inú polohu a žáner, než je ten, na ktorý som roky zvyknutý,“ dodal.

Pieseň Nevyslovím je prvým singlom z pripravovaného debutového albumu Barbory Hazuchovej. „Je melancholická, takže ako stvorená na aktuálne ročné obdobie. Uvedomujem si, že je o čosi netradičnejšia, preto si môže svojich poslucháčov hľadať dlhšie. Avšak, veci robím na základe pocitov a v prípade tejto skladby som to tak jednoducho cítila,“ vyjadrila sa speváčka.

Spevy nahrali v izbe, kde vznikla aj samotná produkcia. O tú sa Barbora postarala spolu s priateľom a klaviristom Marekom Masarikom. S nahrávaním živých nástrojov im zas pomohli basgitaristka Laura Jašková a gitarista David Bílek. O finálny zvuk sa postarali v Audio Wizzards.

Agentúru SITA informovala Michelle Kristová zo spoločnosti Stella Production.

 

Zdroj: SITA

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.