instagram/castlesczsk

Možno toto práve považovať za skvelý tip výletu pre odvážne duše, ktoré priam bažia za niečím, čo im prinesie hrôzostrašnú atmosféru a potom z toho doma nebudú vedieť zaspať. Reč o Moravianskom kaštieli, ktorý sa mimochodom kedysi považoval za pýchu medzi kaštieľmi, no dnes akosi tento titul stratil a skôr cítiť z toho deštrukciu ako niečo veľkolepé.

Ale čo si ešte stále uchováva tento kaštieľ je rozhodne pozornosť a to aj zahraničných portálov či webov. Internetová stránka inspirock.com Moravianky kaštieľ vytiahla medzi top 15 miest, o ktorých sa predpokladá, že by niekto mohol veľmi rád navštíviť. A či aj ty patríš do tejto skupine ľudí, no to už posúď sama.

Schátraná historická budova postavená v katastri západoslovenskej obce Moravany nad Váhom s naozaj niečo len cez 2 500 obyvateľmi. Tento kaštieľ je doslova neprehliadnuteľný a už len z toho dôvodu, že sa nachádza v centre obce a dokonca z hlavnej cesty je naň dokonale vidieť.

I keď kedysi to bola obrovská pýcha, dnes skôr láka mnohých turistov najmä kvôli svoju strašidelnému vzhľadu a atmosfére, ktorá tú vládne nejaký ten rok.

Do budovy sa dá dostať veľmi jednoducho, ale že naozaj veľmi jednoducho. Stačí prejsť cez rozbité okná alebo otvorené dvere. Mnohým to pripomína, akoby ich niekto vítal s otvorenou náručou.

Pozor však na veľký hluk, teda ak sa tam predsa len rozhodneš zavítať, nebuď veľmi hlučná, pretože je veľká šanca, že tým natrafíš na agresívneho bezdomovca. Strašidelné chodby, zvuk vetra a búchanie dverí kvôli prievanu. Vnímaš to? Tomu sa povie horror idylka.

Najmä od roku 2007 celý komplex skutočne pripomína „domov duchov“, pretože noví majitelia zo Slovinska sa finančne nezhodli a žiaľ, nechali tento poklad chátrať.

Ktovie, čo bude so slávnym Moravianskym kaštieľom ďalej. Každopádne, ak ťa to aspoň trošku nadchol tento kaštieľ, neváhaj a vyskúšaj aj takýto druh adrenalínu a spoznaj nepoznané miesta.

Zdroj: inspirock.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife