instagram/privateworldtour/unforgettable.moscow/bestintravel

Či už cestuješ aktívne, prstom na Instagrame alebo ťa svet „zaujímal“ iba na hodinách geografie, existujú miesta sveta, ktoré by mal poznať každý z nás. Už na prvý pohľad ti musí byť jasné, o aké pamiatky v našom kvíze ide.

Uhádneš, ako sa volajú mestá, kde sa tieto unikáty nachádzajú?

1.

instagram/privateworldtour
Správne! Nesprávne!

Na obrázku sa nachádza Tádž Mahal, ktorý nájdeš v indickom štáte Uttarpradéš. Tento honosný palác je akýmsi symbolom večnej lásky - dal ho postaviť panovník Šáhdžahán svojej zosnulej manželke, ktorú nadovšetko miloval.

2.

instagram/paolofurfaro
Správne! Nesprávne!

Fontána di Trevi patrí k najkrajším fontánam sveta. Legenda hovorí, že kto do nej hodí cez rameno peniaze, zase sa na toto miesto vráti alebo si nájde životnú lásku.

3.

instagram/viagensdeminas
Správne! Nesprávne!

Socha Ježiša Krista sa nachádza v Brazílii nad mestom Rio de Janeiro. Ide o najväčšiu sochu Ježiša na svete a zároveň aj symbol kresťanstva. Patrí k 7 divom sveta.

4.

instagram/localadventures.mx
Správne! Nesprávne!

Egyptské pyramídy nájdeš na Káhirskom predmestí s názvom Gíza. Slúžili ako hrobky pre faraónov a "ochraňuje" ich Veľká sfinga.

5.

instagram/igoegabr
Správne! Nesprávne!

Ide o azda najznámejšiu turistickú atrakciu v San Franciscu. Je dlhý takmer 3 kilometre a oranžovú farbu dostal preto, aby ho bolo v hustej hmle poriadne vidno.

6.

instagram/chriscorkphotography
Správne! Nesprávne!

Na obrázku je kamenná stavba s názvom Stonehenge. Vieš, aký bol účel týchto balvanov? Možno ťa to prekvapí, ale ide o najstaršie slnečné hodiny.

7.

instagram/bestintravel
Správne! Nesprávne!

Ide o skalné mesto, ktoré sa nachádza na juhu Jordánska. Prezýva sa aj "ružové", kvôli farbe kameňov, ktoré sa v tejto oblasti nachádzajú.

8.

instagram/spain.vacations
Správne! Nesprávne!

Sagrada Familia je bazilika v Barcelone, ktorá od roku 1882 ešte stále nie je dokončená. Aktuálne sa počíta s tým, že by sa mala dostavať v roku 2026, čo bude na 100. výročie úmrtia jej arichitekta, Antonina Gaudího.

9.

instagram/unforgettable.moscow
Správne! Nesprávne!

Túto pamiatku nájdeš na najznámejšom námestí v hlavnom meste v Moskve, ktoré má názov Červené. Ide o Chrám Vasilija Blaženého, ktorý symbolizuje spojenie Európy, Ázie a Ruska.

10.

instagram/museelouvre
Správne! Nesprávne!

Na obrázku je múzeum Louvre. Zaujímavosťou je, že by si potrebovala 36 dní na to, aby si si aspoň na 30 sekúnd pozrela každé jedno sprístupnené dielo. Medzi nimi je aj slávny obraz Mony Lisy.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieKvízy