Mlčanie síce nemusí mať hlas, ale hovorí toho veľa. Vo väčšine prípadov je ticho zvyčajne začiatok konca. Znamená to, že sa niečo zmenilo alebo niečo nie je v poriadku. To, čo som sa naučila je, že ak nastane ticho medzi dvomi ľuďmi, ktorí sa zvykli rozprávať pravidelne, neexistuje veľa možností, ako zmeniť tento scenár.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Mlčanie znamená, že tá osoba už s tebou nechce hovoriť tak, ako zvykla. Nemá nutkanie s tebou zdieľať svoje príbehy, alebo sa ťa opýtať na tie tvoje. Necítia nadšenie z toho, že s tebou budú hovoriť. Namiesto toho sa vzdali, odvrátili a rozhodli sa nepovedať nič, namiesto toho, aby ti povedali. ako sa skutočne cítia.

Ticho znamená, že tá osoba by radšej hovorila s inými ľuďmi. Niekto iný dokáže zaplniť ten priestor, ktorý vám chýba. Rozhovory sú lepšie s niekým iným.

Radšej by investovali svoj čas a energiu do niekoho iného, pretože toto spojenie s tebou nie je rovnaké. Stratilo svoju podstatu alebo vášeň a ticho sa stalo ľahkou cestou von.

unsplash.com

Ticho znamená, že tá osoba si niečím prechádza a rozhodla sa byť radšej sama. Rozhodla sa, že chce trpieť sama. To znamená, že si vybrala osamelosť nad niekým iným.

Mlčanie môže znamenať toľko rôznych vecí, ale na konci dňa to znamená, že komunikácia už nebude rovnaká. Slová budú nahradené tichom. Vášeň bude nahradená ľahostajnosťou a veci sa začnú zostupovať.

A nie je tvojou úlohou zistiť, čo sa deje, alebo to ticho prelomiť, či sa pokúsiť vrátiť starú komunikáciu. Nie je tvojou úlohou pokračovať v analýze toho, čo sa stalo zle, čo si mohla urobiť lepšie alebo čo si mala povedať.

A je to tvoja chyba. Ak si človek zvolí ticho, znamená to, že si myslí, že si ticho zaslúžiš. A zaslúžiš si viac ako ticho. Zaslúžiš si vysvetlenie. Zaslúžiš si slová. Zaslúžiš si ľudí, ktorí v živote nenájdu len tak dôvod na to, aby s tebou prestali hovoriť.

Mlčanie je zvyčajne začiatkom konca, ale dobrou správou je, že koniec je začiatok niečoho nového. Nechaj svoje slová pre tých, ktorí ich ocenia.