Paramount Pictures/Prázdniny v Ríme

Herečka a ikona krásy 20.storočia Audrey Hepburn je dodnes vzorom mnohých žien v oblasti módy a krásy. Spoločnosť ju označovala za „krásku s pohľadom srnky“ a doteraz je považovaná za jednu z najkrajších žien histórie. Audrey to ale nemala v živote ľahké.

Všetci jej závideli štíhlu postavu, avšak nevedeli, že problémy s váhou zapríčinila podvýživa, ktorou trpela ako mladé dievča počas nemeckej okupácie v Holandsku, kde žila so svojou matkou a bratom. Matka jej musela zmeniť meno a celá rodina trpela päť rokov nedostatkom jedla a útlakom zo strany nacistov. Audrey neskôr toto obdobie opísala ako jedno z najhorších rokov jej života.

Keď sa dostala ku kariére herečky, ľudia ju začali obdivovať nielen pre jej vycibrený vkus, ale aj pre oslnivú krásu. Keď sa jej v rozhovore opýtali na nejaké tipy ohľadom krásneho zovňajška, prezradila pár zaručených, avšak všetkých poriadne prekvapila!

„Pre atraktívne pery …

… hovor milé slová.“ Herečka sa vyznačovala svojím taktom a najmä tým, že bola k ľuďom vždy zhovievavá a láskavá.

„Pre krásne oči …

… hľadaj v ľuďoch len to dobré.“ Aj napriek nepríjemným skúsenostiam s ľuďmi už v mladom veku, Audrey milovala ich spoločnosť. Zúčastňovala sa rôznych charitatívnych akcií a bola označovaná za veľkú filantropku, pretože práci s ľuďmi a deťmi v núdzi venovala väčšinu voľného času.

„Pre štíhlu postavu …

… sa podeľ o jedlo s hladujúcimi.“ Počas spomínanej nemeckej okupácie pre rodinu zväčša zháňala jedlo samotná herečka, pre jej malú a nenápadnú postavu. Rada sa však podelila so susedmi či s ľuďmi v núdzi.

„Pre pekné vlasy …

… nechaj ich prečesávať detskými prstami raz za deň.“ Herečka sa angažovala v organizácii UNICEF, s ktorou šesť mesiacov cestovala po celom svete a poukazovala na potreby chorých a hladujúcich detí. Svoje vlastné deti mala dve, avšak ešte predtým si dvakrát prešla potratom, ktorý zakaždým niesla veľmi ťažko.

„Pre pôvabné držanie tela …

… kráčaj s vedomím že nie si sám.“

Audrey Hepburn natočila celkovo 27 filmov, pričom bola nominovaná na niekoľko ocenení. Umrela v roku 1993 krátko po tom, ako jej bola diagnostikovaná rakovina pankreasu a lekári jej dali tri roky života. Veľký podiel zo svojho majetku však investovala do charít, ktoré ju uznávajú dodnes.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty