Nevera je stále veľmi diskutabilná téma, pretože to, čo ty ešte rešpektovať a tolerovať môžeš, iné ženy nemusia. Ide o veľmi subjektívnu vec, no viac-menej je to len o tvojom nastavení a o tom, čo od vzťahu očakávaš.

Niektoré veci by sa však vo vzťahu urobiť nemali, bez ohľadu na to, či ich toleruješ, alebo nie. Ide o tzv. mikro neveru (micro cheating). V podstate ide o malé skutky a činnosti, ktoré robí tvoj partner a myslí si, že je to v poriadku. Pravdou však je, že to v poriadku v žiadnom prípade nie je.

Nechceme ti diktovať, ako by mal tvoj vzťah vyzerať, chceme ti len poradiť. Samozrejme, že každej z nás vyhovuje niečo iné. Skôr či neskôr ti však tieto veci môžu začať prekážať a je len otázkou času, kedy to prerastie do skutočnej nevery v podobe bozkov alebo intímneho zblíženia.

Čo všetko teda môžeme považovať za neveru?

1. Keď si tvoj priateľ píše stále s jednou ženou (alebo aj viacerými) a vymieňajú si veľmi osobné a intímne správy, ktoré si bežne vymieňajú len ľudia vo vzťahu.

2. Keď si ťa partner nevšíma a venuje sa inej žene, aj napriek tomu, že sa na nich pozeráš.

3. Keď zistíš, že si tvoj priateľ vymazáva správy od konkrétnej osoby, aby si nezistila, o čom si zvyknú písať.

4. Keď tvoj priateľ niekomu inému pošle svoje nahé fotografie.

5. Keď sa tvoj priateľ pravidelne označuje s inou ženou na meme obrázkoch alebo celkovo na sociálnych sieťach a pravidelne reagujú na svoje príspevky.

6. Keď tvoj partner trávi čas radšej s inou ženou, než by bol s tebou a pritom stále hľadá výhovorky.

7. Keď je tvoj priateľ zaregistrovaný na online zoznamke, kde si píše s inými babami, aj napriek tomu, že chodí s tebou.

8. Keď tvoj priateľ trávi čas so svojou bývalou, aj keď tebe tvrdil, že už nie sú v žiadnom kontakte.

Ako sme poznamenali už v úvode, tebe možno tieto veci pripadajú normálne, no naozaj by v zdravom a kvalitnom vzťahu nemali čo robiť. Ak si sa v niektorých bodoch našla aj ty sama alebo sa tak správa tvoj priateľ, bolo by načase otvorene sa porozprávať o tom, kam váš vzťah smeruje.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.