Instagram/teglaspeter

Niet pochýb o tom, že naša krajina ponúka nespočetné množstvo nádherných miest, ktorých krásu si môžeme vychutnávať v každom ročnom období. Pred nami je jar a vtedy aj oddych v podobe výletu padne viac na úžitok.

Dni sa predlžujú a príroda sa tiež čoskoro začne prebúdzať. Obzvlášť v týchto časoch je relax viac ako potrebný. Ver, že pobyt v prírode ti padne na úžitok a tvoja myseľ si oddýchne taktiež. Vybrali sme preto pre teba miesta, ktoré ti môžu byť inšpiráciou možno už aj tento víkend alebo najbližšiu dobu.

Z takej vyhliadkovej veže budeš mať možnosť pozorovať krásu prírody nielen z vtáčej perspektívy, ale výstupom na ňu si po zime precvičíš aj svoju kondíciu. O tom, že to zvládneš niet pochýb, pretože tieto miesta sú vhodné aj na rodinný výlet s deťmi.

Ktorú z týchto najznámejších navštíviš najbližšie?

Vyhliadková veža Čajka v oblakoch – Bojnice

Mesto Bojnice je samo o sebe práve takým, ktoré by si mala aspoň raz navštíviť. Popri Bojnickom zámku či krásnej zoologickej záhrade sa môžeš po výstupe na vyhliadkovú vežu Čajka v oblakoch kochať skutočne krásnymi výhľadmi na okolie.

Jej oceľová konštrukcia má 30 metrov a ponúkne ako tebe, tak i tvojmu drahému alebo deťom príjemnú prechádzku, ale aj adrenalín. Deti sa totižto môžu smerom dole zviesť na toboganom. Ak si toto miesto ešte nenavštívila, určite tam zájdi, budeš potešená. Na toto miesto sa dostaneš aj s kočíkom.

Rozhľadňa a náučný chodník v korunách stromov Bachledka

Tento chodník má svoje čaro práve v tom, že ti ponúkne nielen očarujúci výhľad na naše nádherné hory a samotnú prírodu, ktorou budeš prechádzať, no na jeho konci je totižto rozhľadňa, vysoká 32 metrov. Výhľad z nej je neskutočným balzamom pre dušu.

Chodník sa nachádza v oblasti Spišskej Magury, kde sa dostaneš autom alebo aj autobusom. Parkovisko sa nachádza priamo pod lanovkou. V prípade, že si chceš jeho návštevu spestriť turistikou, vydaj sa k nemu pešo.

Ak sa rozhodneš predsa užiť si len samotný chodník, vyvezie ťa k nemu lanovka. Tu už ti nezostáva nič iné, len si užívať samotnú prechádzku v korunách stromov a kochať sa pohľadmi na Belianske Tatry a okolie. Aj na toto miesto sa dostaneš s kočíkom, odporúča sa však predsa uprednostniť detský nosič.

Náučný chodník a rozhľadňa Terchovské srdce

Táto rozhľadňa je zaujímavá práve tým, že je stavaná v tvare šibenice. Prečo by nie, keď sa jedná o kraj Jánošíkov. Vysoká je 30 metrov, dostaneš sa k nej priamo z Terchovej a užiješ si naozaj príjemnú a ľahkú prechádzku náučným chodníkom.

Ak sa dostaneš na jej vrch, naskytnú sa ti veľmi pekné pohľady na okolie, ale i majestátne Rozsutce. Na pamiatku sa nezabudni so svojou polovičkou alebo najbližšími odfotiť pri Terchovskom srdiečku s panorámou Veľkého Rozsutca. Ak máš predsa času viac, môžeš si výlet spestriť turistikou v podobe obľúbených Jánošíkových dier, Chleba, Osnice alebo Stohu. S deťmi sa môžeš odviesť aj terchovským vláčikom.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie