Influencerka a inštruktorka Slovak Kangoo Jumps Kristína Ďurišová premenila tieto známe nominácie na charitatívnu činnosť. Za každé zdieľanie profilov si vyúčtovala jedno euro. Získané peniaze následne putovali na obohacujúci účel. Nemalou sumou prispela detičkám v detskom domove v Nitre.

Efektívna výzva

K tomuto nápadu ju priviedla predovšetkým spontánnosť. “Uvedomila som si, že som sa pustila do výzvy, ktorú nie je možné zvládnuť, keďže sa začalo zapájať veľa ľudí. V tom mi kamarát napísal: Kika, pýtaj za to peniaze. Hovorím si dobrý nápad, ale kam pôjdu?” uviedla mladá influencerka.

“A tak som si povedala, že v tejto situácii potrebujú pomoc aj tie nevinné deti z detského domova. Do výzvy som teda pridala podmienku, že treba prispieť aspoň jedným eurom na účet detského domova. Tu to celé začalo,” doplnila Kika.

Neuveriteľných 3000€

Spočiatku mala mierne obavy, pretože nedokázala predvídať reakciu ľudí a jej followerov. Napokon všetko dobre dopadlo a prekonalo to očakávania. “Po tom ako som výzvu zverejnila, hneď som začala dostávať spätnú väzbu od mojich sledovateľov, a tak som hneď vedela, že to, čo som spustila bude mať zmysel. No naozaj som nečakala, že to dopadne tak výborne a vyzbiera sa neuveriteľných 3000€. Je to krásna suma,” priblížila Kika.

Ľudskosť

Súčasná situácia dokáže komplikovať život každému z nás. Preto je dôležité, aby si sme si vzájomne pomáhali. Lenže predsa sa tu môže vyskytnúť istá dávka skepticizmu. Kika však šťastne uviedla, že sa nestretla so žiadnou negatívnou reakciou. Ľudskosť sa teda naozaj ešte nevytratila.

“Úlohou mojich followerov bolo venovať deťom minútu svojho času a poslať im aspoň 1 €. Ja som sa za to prisľúbila, že každého, kto tak spraví, budem zdieľať. Toto bola moja úloha, ktorú som si plnila a rad radom zdieľala, takže som si poctivo otvorila každú jednu správu, ktorá mi prišla. Nebolo ich málo, čomu nasvedčuje aj výsledné vyzbierané číslo, no a s veľkou radosťou vám poviem, že tam nebola ani jedna negatívna odozva,” vysvetlila Kika.

View this post on Instagram

☀️🏡

A post shared by SLOVAK KANGOO JUMPS instructor (@kika.durisova) on

Vážme si to, čo máme

Ťažké časy nás ešte neopúšťajú, preto musíme aj naďalej bojovať. Podľa influencerky je v súčasnosti najdôležitejšia disciplína. “Treba vydržať a dodržať čo treba. Vieme si túto situáciu veľmi jednoducho spríjemniť rôznymi aktivitami. Máme šťastie, že aj počas celosvetovej pandémie máme teplo domova. Vlastného domova. Stále sme na tom dobre. Tak si teda všetci užite toto nečakané voľno a oddýchnite si od toho rýchleho života, do ktorého čoskoro opäť nabehneme. Spolu to dáme!” povzbudila Kika.

Podá pomocnú ruku

Osobne sa po karanténe teší najviac na svoju prácu. Rovnako bude pokračovať v bežnom živote. Avšak nevylúčila, že by podobné projekty nezorganizovala aj v budúcnosti. “Keď bude v mojich silách pomáhať, vždy s radosťou nájdem cestu, ako byť nápomocná,” uzavrela.

View this post on Instagram

🍂💛

A post shared by SLOVAK KANGOO JUMPS instructor (@kika.durisova) on

Ďakujeme Kristíne Ďurišovej za rozhovor a prajeme veľa šťastia aj naďalej.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.