Zlí ľudia
Pexels/Mikhail Nilov

Manipulácia nie je správna, no keď sú na teba ľudia zlí alebo ťa nemajú moc v láske, nezostáva ti nič iné. Mala by si sa ukazovať v dobrom svetle, aby si o tebe nemysleli veci, ktoré nie sú pravdivé.

Staraj sa o nich

Aby si ťa ľudia zamilovali, musíš im venovať pozornosť a starať sa o nich. Nech si už kdekoľvek, pýtaj sa ich na to, ako sa majú, čo robili cez víkend, či s niečím nepotrebujú pomôcť, či im môžeš urobiť kávu, alebo požičať niečo, čo si zabudli. Vďaka týmto malým „skutkom“ si ťa zapamätajú a budú vedieť, že máš dobré srdce.

Súhlas s nimi v názoroch, ktoré povedia

Urob to presne tak, ako to robí aj manipulátor vo vzťahu. Tých ľudí, ktorí ťa nemajú radi, maj rada ešte viac. Súhlas s nimi, chváľ ich, oceňuj ich za svoje názory a každý deň im hovor niečo milé, vďaka čomu budú mať pekný deň. Po čase na teba zmenia názor, uvidíš.

Do práce/školy peč pravidelne koláče

Ako sa hovorí – láska ide cez žalúdok. Pokiaľ si chceš niekoho nakloniť na svoju stranu, alebo si u niekoho urobiť očko, jedlom to pôjde najrýchlejšie. Snaž sa každý víkend niečo upiecť, aby si to následne mohla priniesť do práce, či školy. Veľmi rýchlo si na to ľudia zvyknú a budú sa s tebou baviť.

Ospravedlňuj sa za svoje chyby

So slovíčkami „prepáč“ a „ospravedlňujem sa“ by si to nemala preháňať, no mali by sa v tvojom slovníku objavovať. Vďaka tomu si ťa aj zlí ľudia budú vážiť, pretože aj keď ťa nemusia mať radi, aspoň vidia, že ťa tvoje chyby mrzia. Po nejakej dobe si ťa dokonca obľúbia, pretože pokorných ľudí je na svete málo.

Buď skromná

Nesnaž sa vyvyšovať nad druhých a taktiež nebuď moc namyslená. Je všeobecne známe, že takéto správanie nemôžu ostatní vystáť. Len by si si ich znepriatelila a boli by na teba ešte horší. Aj keď sa ti v práci niečo podarí, neoznamuj to každej osobe, pretože by ich to otravovalo. Zostaň skromná, šéf si tvoje úspechy všimne aj sám.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife