Sebaláska a úcta ku všetkým ľuďom, empatia či pochopenie, sú veci, ktoré našej spoločnosti a nám, ženám, niekedy chýbajú. Porovnávame sa, komentujeme a zabúdame na to, že každá z nás je iná, krásna, s vlastným názorom a presvedčením a všetky máme právo žiť svoj vlastný šťastný život.

Mladá ilustrátorka Lainey Molnar, ktorá má na Instagrame už cez 500 tisíc sledujúcich vie, ako znázorniť ženy, ich rozhodnutia a do svojich obrázkov dáva veľké posolstvá.

Tieto jednoduché ilustrácie zo života ti dokážu, že všetky rozhodnutia, ktoré vo svojom živote urobíš, to ako sa oblečieš, čo povieš a aký si zvolíš život, je čisto len tvoje rozhodnutie, ktoré je rovnako dobré ako to, čo si zvolila napríklad tvoja kamarátka. Či sa vydáš v 30-tke, vo veľkých princeznovských šatách alebo okamžite po škole v nohavicovom kostýme je tvoja voľba, na ktorú by nemal mať dosah názor spoločnosti ale teba. 

Perfektná svadba podľa teba

Čo od nás očakáva spoločnosť vs. jediná vec, na ktorej záleží je, či sme šťastné

Každá máme právo nosiť, čo chceme, a v čom sa cítime komfortne

Aká je tvoja predstava o náročnej práci?

So svojou sebakritikou to v mnohých prípadoch preháňame. Bohužiaľ sme na seba príliš kritické, a tak či už spoločnosťou alebo našim presvedčením si myslíme, že nie sme dosť dobré, dosť dokonalé, bez chýb, že nemáme vhodné oblečenie, nie sme dosť chudé, či nevedieme život taký, aký by sa od nás vyžadovali.

Neustále pozorovanie svojho tela v zrkadle, porovnávanie sa s modelkami na Instagrame a neskôr výčitky svedomia. Zle nastavená spoločnosť, ktorá sa však každým dňom blíži k tomu, aby aj dievčatá “krv a mlieko” mali priestor v časopisoch aj novinách. Či už máš boky, zadok alebo väčšie bruško, stále si krásna.

Zdravý životný štýl sa skrýva pod povrchom

Každá pokožka má svoj príbeh, nehanbi sa

Miluješ svoje telo za každých okolností?

Neboj sa ukázať svoje (ne)dokonalosti, svoje prirodzené JA

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.