unsplash.com

Keď sme boli malé, snívali sme, že si nás raz vezme princ na bielom koni. Niet sa čomu čudovať, veď z každej rozprávky sa na nás usmieval dokonalý princ – zvnútra i zvonka. Čím sme boli staršie, tým viac sme premýšľali nad tým, aký raz bude náš budúci manžel. Pohľadný, milý, múdry, dokonalý gentleman. Dnes vieme, že taký neexistuje. A aj keby sa našiel, sú tieto jeho bezchybné črty zárukou lásky až za hrob?

Povieme to rovno. Nie, nie sú. Pretože každý z nás má svoje muchy, a to, čo jedna žena môže na mužovi milovať, druhá môže nenávidieť. Neexistuje všeobecne dokonalý muž. Môžeš stráviť roky dúfaním, že raz stretneš TOHO muža, až kým si uvedomíš, že v láske sú úplne iné pravidlá. Láska totiž neznamená hľadať dokonalého partnera. Znamená nájsť toho, kto ti naplní srdce šťastím. Takého, s ktorým sa budete navzájom dopĺňať, učiť sa jeden od druhého, a občas sa aj poškriepite. Pretože to k vzťahu patrí.

Nečakaj na muža, ktorý bude vyzerať ako z časopisu. Krása nie je zárukou toho, že si ťa dokáže vážiť. Nečakaj na toho najmúdrejšieho, inteligencia nie je zárukou toho, že ťa dokáže rozosmiať. Nečakaj ani na toho najbohatšieho. Peniaze ti nezaručia, že budeš mať pri ňom naozaj VŠETKO. Nečakaj nič. Dúfaj v človeka, ktorý k tebe zapadne ako puzzle. Nechaj svoje srdce i myseľ otvorené.

Milovať znamená brať toho druhého takého, aký je. So všetkými prednosťami, i nedokonalosťami. Milovať ho, pretože sa s ním cítiš bezpečne, pretože čas s ním by si za nič nevymenila. Aj keď ťa niekedy rozčuľuje. Veď čo by to bol za vzťah, ak by všetko bolo perfektné? Nudný!

Prestaň slepo veriť, že sa raz objaví „niekto lepší“. Pretože raz sa všetci dobrí minú, a ty, prieberčivá princezná, ostaneš sama. Otvor oči, svoju dokonalú polovičku máš možno priamo pred sebou. Možno nevyzerá ako ten princ z rozprávky. A možno nemá všetky vlastnosti, o ktorých si ako tínedžerka snívala. Ale tento je skutočný. A bude ťa milovať, ak mu to dovolíš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating