Photo by Joelvalve on Unsplash.com

Byť single neznamená koniec života a neznamená to, že si mizerná partnerka a žena, s ktorou nikto nedokáže byť. Byť single je istým spôsobom životný štýl, pretože aj keď si povieš, že je to hlúposť, ty si si vybrala byť single. Ak si povieš, že to tak nie je, ver mi, že keby chceš byť s hocikým, hneď ho máš. 

Ale ty si si vybrala byť single. Neskúmajme hlbšie. Skrátka si single. Zostať single je stále lepšie, ako byť v nefunkčnom vzťahu, ver mi. Si single, pretože nie si momentálne pripravená nechať si zlomiť svoje srdce alebo nechceš zlomiť srdce niekomu inému. Si single, pretože momentálne chceš byť pre seba prioritou a lepším „ja“.

Si single, pretože ti to momentálne vyhovuje a vieš, že nijaký vzťah by ťa momentálne nezachránil. Ver mi, že nie každý tak rozmýšľa a sú ľudia, ktorí potrebujú byť neustále s niekým vo vzťahu, aj keď im to vlastne vôbec nerobí radosť.

zdroj: unsplash.com

Si single, lebo máš momentálne sny a ambície, ktoré si chceš plniť sama. Byť vo vzťahu nie je mierou úspechu. Byť vo vzťahu neurčuje tvoje šťastie alebo naplnenie v tomto svete. Byť vo vzťahu by bolo pekné, ale nie na úkor tvojho šťastia alebo inej osoby.

Ak mám zažiť lásku s inou osobou, stane sa to. Medzičasom však prestaňme súdiť slobodných ľudí, pretože sme v pohode. Zistiť, kto sme a čo od života chceme, je pre náš osobný úspech a psychickú pohodu nevyhnutné. Ak sa momentálne necítiš na vzťah, je to úplne v poriadku. Zostať single je stále lepšie, ako byť v nefunkčnom vzťahu. Zostaň single neznamená zlyhať, je to len istý bod v tvojom živote, ktorý si musíš vychutnať.

„Po­tre­bu­jem nie­koho, kto sa bude pre­tĺkať ži­vo­tom tak, ako ja. Nie­koho, kto ma po­drží po­čas dní, keď je pri­ťažké stáť. Člo­veka, ktorý mi vie dať presne to, čo po­tre­bu­jem, ešte skôr, ako to viem ja sama. Mi­lenca, ktorý ma po­čúva do­konca aj keď ml­čím. Presne také po­ro­zu­me­nie po­tre­bu­jem.“ – z knihy Rupi Kaur, Mlieko a Med

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating