unsplash.com

Možno to teraz nechápeš…
Prečo ťa nezobrali na školu? Prečo odišiel ten, s ktorým si chcela stráviť život? Prečo ti nevychádzajú ciele, ktoré si si dala? Prečo tvoja kamoška zrazu nemá na teba čas? Prečo sa ti nedarí v práci?

Ver mi všetko má svoj zmysel.

Nie vždy to, čo si želáme je správne. Hovor tomu ako chceš… Osud, život, Božie cesty…Z veľkej časti si za to môžeme sami. My ovplyvňujeme svoju cestu…

Ale náhody podľa mňa neexistujú.

Chcela si sa konečne osamostatniť…nájsť si prácu. Do predajne s textilom hľadajú predavačku. Povieš si, že to vyzerá sľubne, veď módu máš rada, to by ťa bavilo.
Ale neprijali ťa. Už ani nevieš po koľkýkrát. Si sklamaná, demotivovaná…

Večer ťa príde podporiť kamarátka, dáte si pohár vína, objednáte pizzu a len tak medzi rečou s úmyslom vykompenzovať tvoje sklamanie spomenie, že vedľa v potravinách hľadajú výpomoc. Veď aspoň zatiaľ, kým si nenájdeš inú prácu.

zdroj: pexels.com
pexels.com

Tak to teda skúsiš, veď už nemáš čo stratiť.

A ako tak po dvoch týždňoch dokladáš tovar do regálov, pristaví sa pri tebe chalan a ty sa zmôžeš len na „kečup je na druhej strane“…Videl ako si sa začervenala a prišlo mu to vtipné. On bol z tých normálnych, ktorí nepíšu na internetové stánky text typu: Videl som ťa včera večer v obchodnom centre, mala si na sebe firemné tričko a dokladala si tovar do regálu. Ozvi sa mi, dáme kávu..

Normálne prebehla iskra vymenili ste si kontakt na seba.
Začali ste sa stretávať a všetko bolo zrazu tak ako malo byť a rozprávka sa mohla začať. Veď to poznáš.

Možno práve kvôli tomu, že ťa nevzali tam, kam si chcela ísť…

V živote je to už raz tak. Niekedy ide všetko ľahko inokedy oveľa ťažšie, ale vždy dôjdeš tam, kde máš byť. Možno sa máš poučiť, naučiť, byť vďačná.

A preto ak sa ti teraz nedarí a nedosiahla si to, čo si tak veľmi chcela, ver mi, je to preto, že je pre teba pripravená oveľa lepšia cesta.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife