Stále sme len priatelia, nič viac a rovnako ani nič menej. Obyčajne neobyčajní dvaja ľudia, ktorí sa stretnú len párkrát do roka. Lebo možno práve nemáme toľko voľného času, ako by sme chceli.

Ale vieš, ako mi začne biť srdce chvíľu predtým, keď sa máme stretnúť? Keď si predstavím, že ťa o niekoľko minút budem môcť znovu po nejakej dobe objať a usmiať sa na teba? Po tých niekoľkých rokoch, ako sme sa spoznali? Vtedy, v tom malom klube, vďaka koncertu a tmy.

Že si znova spomeniem na naše spoločné výlety a večerné prechádzky, ktoré možno niekedy neboli za svitu hviezd, ale len za svetla pouličných lámp? A potom ti ich pripomeniem, lebo ako správny chlap si nie na všetko spomenieš..

O čom to všetko vlastne je?

Niekoľkokrát som sa ťa chcela opýtať, či poznáš odpoveď na túto otázku. Ale žiaľ, doteraz som na to nenabrala dostatočnú odvahu.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

zdroj: unsplash.com

Vždy sa však nájde nejaké ale.., však? Poprípade nejaké dôvody, prečo byť radšej potichu a užívať si tie spoločné chvíle medzi nami. A asi preto sa ťa neopýtam. Neviem si ani predstaviť, aké by to možno, mohlo mať následky.

Vždy, keď sa prechádzam okolo tej vysokej budovy divadla, pousmejem sa. Lebo vďaka nemu sme nezabudli na naše priateľstvo. Aj keď sme mali obdobia, že sme sa naozaj nevideli aj celý jeden rok. Len sme si občas napísali alebo zavolali.

A práve ty si ten jediný človek v mojom okolí, na ktorého nemám ťažké srdce. Nevyčítam ti, že sa často nevidíme. Iným ľuďom by som nedovolila, aby mi ostali na blízku, ak by som ich dlho nemohla vidieť.

zdroj: unsplash.com

Môžeš mi veriť v to, že tebe jedinému to vždy v dobrom odpustím. Vždy v tú jedinú chvíľu, keď sa stretneme. Zvláštne však? Možno pre teba, ale pre mňa určite nie.

Cítim to tak, no naozaj stále nemám poňatia, prečo sa to tak v mojom vnútri odohrá.

Ale aj cez to všetko, som naozaj neskutočne rada, že sme stále v kontakte. A v neposlednom rade aj za to, že si stále ten, ktorého som dávno spoznala. Vtedy, keď som ťa prvýkrát uvidela..

Odvtedy som dúfala, že raz budeme skutoční kamaráti. Aj keď som o tebe vtedy nič nevedela. A splnilo sa mi to, drahý A. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.