Hej ty, áno ty, tá nenápadná osôbka žmúriaca do obrazovky! Usmej sa! Ukáž zuby a rozžiar svoju tvár! Pretože na radosť, netreba dôvod. Chápem, nie každý deň je nedeľa a možno ani dnes nebol jeden z tých dní, ktoré si zapamätáš ako jedny z najlepších.

Ani nemusel, možno je len škaredý pondelok a ty sa premáhaš ako prežiť zvyšok týždňa. A možno je fakt naozaj na nič utorok, prší a teba opustil frajer. Ale to nevadí.

Všetko sa dá zvládnuť, pretože ty si strojcom svojho osudu. Ty rozhoduješ o tom, či práve dnes odmeníš niekoho svojim úsmevom. A možno ten niekto nečaká na nič iné len na tvoj úsmev. Ľudia v niečom nie sú až tak komplikovaní ako si myslíme, v niečom sú úplne jednoduchý. Ale môžem ti garantovať, že pre niekoho môže byť tvoj úsmev ukazovateľom aj v tej najhustejšej hmle. Pretože si ešte silnejšia ako si sama myslíš, lebo sa usmievaš aj keď na to nemáš dôvod a najradšej by si plakala. Lebo si sa rozhodla byť šťastnou a bojovať so všetkým čo príde.

Si jedna z mála, ktorá sa nebojí s osudom pobiť a ešte sa naňho aj usmiať. Prosím zostaň tou usmiatou, šťastnou dievčinou z ktorej si toľkí berú príklad. Lebo svet patrí tým, ktorí sa z neho nerozplačú.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: unsplash.com
Žiješ len raz a preto si nenechaj ujsť jedinečnú hru s názvom Život. Ži, rob čo chceš, hovor čo si myslíš a hlavne rob to, čo ťa robí šťastnou. Nikto ti nedá to čo, ty sama. A preto sa smej, smej sa hlavne vtedy, keď si budú myslieť, že už nevládzeš. Veď ty predsa nie si žiadna padavka, zvládneš viac ako si myslíš a viac ako od teba čakajú druhí. Si jedinečná bytosť s úsmevom od ucha k uchu. A to si prosím ťa nenechaj zobrať nikým tú dievčenskú pojašenosť a ľahkosť, lebo také ženy ako ty, ťahajú svet dopredu. Nerobíš to pre neho, pre ňu alebo pre všetkých, robíš to len pre seba. Ty si tá, ktorá si dá všetko, nemusíš vyčkávať na nič. Deň má 24 hodín a ty máš vo svojich rukách každú sekundu, aby si z obyčajného momentu urobila nezabudnuteľný.  Hej ty! Rozhodni sa byť šťastnou a daj šancu každému novému ránu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.