unsplash.com

Každý by chcel dokonalú lásku, ktorá je úprimná, pravá a neporovnáva.

Je to ten druh lásky a vzťahu, ktorý je bezpodmienečný, ktorý nekladie žiadne podmienky a miluje na 100 %. Je to ten vzťah, ktorý vidíme len málokedy. Vzťah, kde sú dvaja partneri rovnocenní, vyskytujú sa tam aj hádky, ale s láskavosťou sa dajú vyriešiť. Je to ten vzťah, ktorý ak nájdeme, vydrží nám navždy a budúcnosť bude krásna.

Dnes ti prinášam nápady na to, ako takúto bezpodmienečnú lásku ukázať. Možno svojmu priateľovi, aby vedel ako ho miluješ. Možno rodine, pretože tá tu bude s tebou naozaj stále. A možno kamarátom, pretože sú pri tebe vždy – v dobrom aj v zlom.

 1. Zavolaj niekomu, koho máš rada, daj mu vedieť, že na neho myslíš a povedz mu, prečo si ho ceníš. Aby sa na chvíľu cítil dobre a mal príjemný deň.
 2. Maj trpezlivosť. Namiesto toho, aby si dnes niekoho karhala a hádala sa s ním, ukáž mu, aká vieš byť kompromisná a že láskou všetko vyriešite.
  Zobraziť celú galériu (4)
  zdroj: unsplash.com
 3. Povedz niekomu pravdu, pretože ju potrebuje počuť. Lebo aj o tom je bezpodmienečná láska. O tom, že niekomu povieš úprimnú pravdu namiesto krásneho klamstva, ktoré by sa aj tak neskôr odhalilo.
 4. Napíš hlboký list priateľovi. Napíš mu, ako ťa jeho láska zasiahla priamo do srdca a ako ti pekne zmenil život na optimistický.
 5. Vyjdi z komfortnej zóny a porozprávaj sa s niekým, koho moc nemusíš. Nikdy nevieš, v akej situácii sa nachádza a možno mu to pomôže.
 6. Ukáž bezpodmienečnú lásku aj planéte, na ktorej žiješ. Šetri občas vodu, skús obmedziť plasty a používať viac ekologické veci. Naša Zem si to zaslúži, je to totiž jediná planéta, na ktorej je čokoláda. 🙂
 7. Ukáž aj svojmu zvieratku ako ho miluješ. Zober ho na extra dlhú prechádzku a kúp mu kvalitnú stravu. A ak nemáš domáce zvieratko, postaraj sa o inú „dušu“.
 8. Nájdi dobrovoľnú akciu a staň sa dobrovoľníkom. Občas pocit, že robíš niečo nezištne pre druhých ťa naplní viac ako peniaze, ktoré si by za to získala.
 9. Urob niečo zvláštne pre svoju rodinu a súrodencov. Uvar večeru namiesto tvojej mamy, oper oblečenie otcovi, poupratuj sestre izbu. Urob hocičo, čo si myslíš, že by ich potešilo.
 10. Pusti z mysle veci, ktoré tvoje srdce len zaťažujú. Nenechaj na seba pútať negatívnu energiu. Zameraj sa na lásku.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife