unsplash.com, pexels.com

Už som ti to veľa krát písala aj hovorila ale si ma vždy len odbila s odpoveďou : „Nechápeš“ „To už som počula.“, „Nechaj to/ma tak.“, „Choď už spať , brú noc.“ Keby sa ma na teba niekto pred rokom opýtal, moja odpoveď by bola jednoznačná: „Je to krava.“ Ja viem. Zvláštne. Ale už  je to inak. Za prvý mesiac školy sme sa neskutočne zblížili. Bolo to super. Je to super. Mám ťa rada. Si úžasná baba. Fakt že fakt že fakt. Ale je mi z teba smutno.

Ja viem. Veľa si si toho vytrpela. Stále trpíš. Myslíš si, že si škaredá, tučná, prosto nie dosť dobrá. Áno, aj si to o sebe myslím. Ale nezachádzam do extrémov ako ty. Anorexia, bulímia, rezanie sa a pokusy o samovraždu. Jedenie, grcanie, slzy, plač, neustále sa vyhýbanie zrkadlám a nenávidenie samej seba. Stále dookola. Toto je tvoj život. Je mi a ľúto. Naozaj. Ale nechcem aby si to vedela.

zdroj: unsplash.com

Ja už vážne neviem čo mám robiť. Snažila som sa ti pomôcť. Stále sa o to pokúšam a budem sa aj ďalej snažiť  ale už som z toho unavená. Ale zopakujem to znova. Ešte raz – naposledy. Moja, si úplne perfektná. Pre mňa aj pre tvojich a mojich kamarátov a spolužiakov. No a čo, že ten kokot si to nemyslí. Ser naňho. Ja viem, ja viem –„Ty to nechápeš“ mi na toto odpovedáš.  Ale čo ak nie ? Čo ak to práve tebe nedochádza ? Vždy bude niekto talentovanejší, šikovnejší ako ty –to hej- ale to neznamená, že ty si netalentovaná alebo neschopná. Každý deň stretávame množstvo ľudí, ktorí sú múdrejší ako my ale to neznamená, že sme hlúpi. A to hlavné: Vždy bude niekto krajší ako ty. Ako ja. Ako všetci. Ale to nevadí. To neznamená, že ty –poklad môj- si škaredá. Si úplne perfektná. Pochop to. Prosím.

zdroj: pexels.com

Buď zase tou vtipnou, milou, usmievavou babou ako predtým. Ja viem, už ňou veľa rokov nie si. Aj keď sme sa ešte donedávna nebavili a nadávali si, ja som si už vtedy všimla, že nie čo s tebou nie je správne. Ja viem, že keď poviem „buď ako pred tým“ tak to “predtým“ je už veľa rokov dozadu. Dúfam, že to dievča tam stále niekde v tebe je, že ešte nezomrelo. Ja viem, že to máš ťažké. Ja viem. Ale vráť sa prosím. Aspoň to skús. Nezanevri na seba. Ja, my ti pomôžeme. Na to sme tu – tvoji priatelia. Síce ma to bolí, ako mi niekedy odvrávaš a si na mňa hnusná ale nezbavíš sa ma moja. To nedovolím. Som tu pre teba. A vždy budem. Ľúbim ťa. Tak sa ľúb aj ty.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife