Možno by si čakal, že po tom všetkom, čo si mi spravil, budem na teba nadávať. Moje okolie si myslí, že ťa doslova nenávidím. No všetky tie zlé pocity – hnev, sklamanie, smútok, či spomínaná nenávisť, už mnou prešli. Dnes ti už môžem iba poďakovať. Poďakovať za to, že si mi ukázal, čo od vzťahu naozaj nechcem.

Vďaka tebe viem, ako sa muž k žene nemá správať. Človek by si povedal, že ide o normálnu vec. Že každý vie, ako to vo vzťahu chodí. No ja som musela zistiť na vlastnej koži, že to tak nie je. Keby si moje srdce tak nepotrápil, neprišla by som na to. Och, áno, keby sme sa nerozišli, tak by som to nevedela!

Musela som sa vysporiadať s našou minulosťou a musel mi do života vstúpiť niekto nový. Niekto, koho som s tebou musela porovnávať, aj keď by sa to nemalo. No vďaka nemu viem, že si sa ku mne, veru, pekne nesprával.

Žiarlivostné scény každý druhý deň, bez dôvodu, to som si naozaj nezaslúžila. Ani nekonečné výčitky, zákazy a príkazy. Nezaslúžila som si, aby si sa ku mne správal bez kúska rešpektu. Chlap by sa nemal k žene správať tak, akoby bola jeho majetkom. Ak muž skutočne miluje ženu, nedovolí, aby bol tým dôvodom, pre ktorý večer plače do vankúša.

Hovorí sa, že každý vzťah nám dá lekciu. Ja som sa z toho nášho poučila. Zdalo sa, že si bol tým najhorším, čo ma kedy postretlo. No keď som konečne otvorila oči, zistila som, že si ma toho dosť naučil. Vážiť si samú seba, napríklad. Že vzťah znamená tvoriť jeden celok. A najmä, že vždy tam niekde, čaká na nás niečo lepšie. Pretože ak to nie je šťastný koniec, tak to koniec ešte nie je.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.