Osamelosť nezávisí na tom, koľko kamarátov a vzťahov máme. Pocit osamelosti plne závisí od toho, ako kvalitné vzťahy máme. Osamelosť narúša vnímanie našich vzťahov. Ak máme vzťahy, ktoré nie sú pevné a hlboké, môže sa stať, že nevidíme v ničom zmysel.

Môžeš sa cítiť osamelo aj vtedy, keď ideš na večeru so svojimi priateľmi a všetci sa rozprávajú o svojich partneroch a uvedomuješ si, že sa nemôžeš zapojiť. Môžeš sa cítiť osamelo taktiež keď si v partii ľudí, ktorú máš síce rada, no ty nemáš náladu a vlastne ani nevieš, čo ti je.

Ľudia sa cítia stále viac osamelí. Môžeš sa cítiť osamelo aj vtedy, keď prídeš po ťažkom dni práci s ľuďmi, no aj tak si vyčerpaná a cítiš sa osamelo. Je tu typ osamelosti, ktorú môžu ostatní ľudia zmierniť. A potom je tu typ osamelosti, ktorú nemôžu.

Je to typ osamelosti, ktorá na teba prichádza z ničoho, ako letná búrka. A potom je tu typ osamelosti, ktorá na teba prichádza uprostred ulice.Obklopený davmi, ale stále osamelý. Sama v tvojom byte a stále osamelá.

zdroj: unsplash.com

Môžeme byť v obklopení ľudí, no pritom sa cítime sami. Na svete žije viac ako sedem miliárd ľudí. Vrážame do seba v dave, nadávame si v kolónach áut a v prírode je čím ďalej ťažšie nájsť tiché zákutia, kde by sme boli sami. Napriek tomu sa mnohí z nás cítia osamelo.

Ak sa cítiš sama, začni sa úprimne zaujímať o ľudí do hĺbky. Začni ich vnímať inak, nie povrchne. Možno je problém v tom, že sa obklopuješ ľuďmi, ktorí ti nič nedávajú a vlastne nie sú pre teba ani podstatní a nemáš ich ani rada. Skús taktiež popracovať na svojej sebadôvere.

Osamelosť v tvojom živote má svoje príčiny a ty musíš na ne prísť. Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, tak ju urob. Ak cítiš, že potrebuješ iných ľudí, zmeň ich. Nenechaj osamelosť, aby ťa pohltila.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.