unsplash.com

Ľudia si často spájajú toxický vzťah s niekým, kto je slabý. Niekto, kto nemá dostatok sebaúcty, aby odišiel. Niekto, kto toleruje oveľa menej, než si zaslúži. Ale aj niekto, kto prežil veľa zvratov, a preto sa stal oveľa silnejším. Niekto, kto je poznačený, no o to výnimočnejší a silnejší človek. 

Láska vie byť závislosťou, no máme akýsi pud sebazáchovy, ktorý nám už nedovolí ísť ďalej, pretože sme už aj tak príliš prekročili hranice našej snahy a úcty k sebe samému. Život po toxickom vzťahu býva dosť krutý.

Keď dáš “zbohom” veci alebo človeku, ktorý ti spôsoboval bolesť, nemusí to byť vždy úľava. Môže to byť vyčerpanie, môže to byť niečo, čo nedokážeš definovať, no nie je to skrátka dobrý pocit. Život po toxickom vzťahu je prázdny a ty nevieš, čo ďalej.

Vtedy sme vyšťavení a potrebujeme pauzu, ideálne od života. Vtedy sme absolútne sklamaný, vyčerpaný a jediné čo chceme, je viera a nádej, že všetko bude v poriadku.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: unsplash.com

Toxické vzťahy bývajú plné hádok, pochybností, neistoty, klamania a sklamania, vyčerpanosti, nedôvery a obrovského napätia. Občas takéto vzťahy držíme príliš dlho, aj keď vieme, že nám ubližujú, no nám záleží na tých osobách, ktoré sú s nami v tom vzťahu.

Potom však nastane kríza, kedy si uvedomíme, že je na čase odísť, pretože strácame samých seba a potrebujeme sa dať dokopy. Že je v poriadku odísť od niekoho, kto ti už nič nedáva a kto je v tvojom živote len akási spomienka či zvyk.

Budú noci, kedy to budeš ľutovať, no nezabudni, že si sa rozhodla správne a ak je niečo, čo ťa obmedzuje, je čas prehodnotiť situáciu. Tvoja duša dobre vie, čo je pre teba dobré, len ju občas nepočúvaš a ignoruješ ju, i keď ti vždy radí správne.

Je to taktiež aj tvoja intuícia, ktorá ti neklame a chce pre teba len to najlepšie. Život po toxickom vzťahu je náročný, no horšie je zotrvať v samotnom toxickom vzťahu. Uvedom si svoju hodnotu. Zvládneš to. Ver mi.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating