unsplash.com

Sú veci, ktoré by sme si mali dopriať každý rok, no nemusí to byť zrovna vo veľkom množstve. Sú však dni, kedy by sme mali využiť našu spontánnosť a začať si taktiež viac vážiť samých seba. Toto sú veci, ktoré by si mala urobiť aj ty aspoň raz za rok.

Stráv určitý čas osamote. Samota je dôležitejšia, než si myslíš. Môže ti priniesť nové myšlienky a veci, na ktoré by si inak možno ani neprišla a taktiež je to určitý detox, ktorý je nevyhnutný pre tvoju myseľ a osobu.

Nauč sa variť nové jedlo. Možno ťa varenie moc neláka, no ver mi, že raz už nebudeš žiť v „mama hoteli“ a budeš sa musieť naučiť variť tak či tak. Nemusíš sa do toho nútiť, nauč sa variť jedlo, ktoré máš rada a ktoré ti vyhovuje. Nemusíš hneď vedieť všetko.

Pomôž. Dobrovoľníctvo nie je zlé. Zažiješ niečo nové, spoznáš nových ľudí a ver mi, že aj nadobudneš pocit, že si niečo dobré urobila aj pre iných.

Kúp si dobrý pár topánok. Áno, nežartujem. Nohy nás nesú celý život a my sa k nim nie vždy správame dobre. Ak si na nohách skoro celý deň, odmeň sa topánkami, ktoré sa ti budú páčiť, no zároveň budú aj pohodlné.

zdroj: pexels.com

Choď do krajiny, ktorú si vždy chcela navštíviť. Splň si každý rok sen, že precestuješ nejakú krajinu alebo pôjdeš na miesta, na ktoré si vždy chcela ísť. Je jedno, či je to prales, New York alebo výlet loďou. Plň si svoje sny!

Počúvaj pesničky, na ktoré si už aj zabudla. Spomeň si na nejaký rok z tvojho detstva či skorej puberty a zaspomínaj si na pesničky, ktorými si vtedy žila. Ver mi, že sa ti vrátia aj skvelé spomienky na to obdobie.

Vyskúšaj na chvíľu žiť v inej krajine. Ak chceš nejaké dobrodružstvo, žiť v inej krajine je rozhodne pre teba. Nemusí to byť dlhé obdobie. Môže to byť nejaká stáž, Erazmus pobyt alebo práca na leto. No ver mi, že ťa to naučí mnohému.

Napíš si zoznam vecí, ktoré si myslíš, že nikdy neprekonáš. Počas roka sa ich snaž splniť a zamakať na nich a uvidíš, aká budeš na seba pyšná, ak sa prekonáš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife