Každá dobrá fotka dnes putuje na Instagram, plný dokonalých a bezchybných fotiek. Nie každý však na fotkách vyzerá tak dobre, ako ľudia, ktorých sleduješ.

Pri fotení sa totiž treba riadiť niekoľkými jednoduchými pravidlami, ktorých sa treba pevne držať, ak chceš pod fotkou vidieť vysoký počet lajkov od slintajúcich chalanov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu),

Zamerať sa treba predovšetkým na svetlo, ktoré vieš upraviť aj v postprodukcii. Dôležité je však ideálne nasvietenie a skladba farieb, ktoré na fotke hrajú.

Aj preto je vo svete profesionálnych fotografoch obľúbená takzvaná golden hour, teda zlatá hodinka. Ide o čas tesne po východe a pred západom slnka, kedy je svetlo mäkšie, zlaté a ideálne na dokonalú snímku.

Pozor dávaj aj na kompozíciu. Drž sa starého-dobrého pravidla dvoch tretín – teda ak chceš dosiahnuť odlišnosť, hlavný objekt (to si ty) na fotke umiestni na začiatok druhej tretiny.

Mysli však aj na zvyšný priestor v zábere. Ak si dávaš pred odchodom do klubu klasickú fotku pred zrkadlom, snaž sa v rohu nemať rozhádzaný make-up, na dverách zavesenú podprsenku a zrkadlo celé zacapkané.

Svoju rolu však hrá aj kvalita fotoaparátu. Na to, aby sa ti podarila perfektná selfie alebo fotografia, je potrebné, aby mal smartfón fotoaparát na profesionálnej úrovni. V ľudskej reči – viacero veľkých kamier a ideálne, nech má jeden aspoň 32 Mpx, ako napríklad na novom Samsungu Galaxy S20 FE.

zdroj: Startitup

Ak radšej fotíš západy slnka, krajinky alebo svojho psíka, je dôležité aby telefón dokázal odfotiť zábery plné farieb, dokonca aj v slabom svetle alebo v noci. Nový Samsung to umožňuje vďaka trom zadným snímačom.

Fotky by však predovšetkým nemali zabrať dlho – akokoľvek dôležité je fotenie si drinku na promenáde, chceš ho vypiť predtým, ako sa v ňom rozpustí ľad.

Galaxy S20 FE je preto vybavený umelou inteligenciou, ktorá dokáže efektívne stabilizovať objekty alebo ľudí v pohybe tak, aby neboli rozmazané. Vďaka tomu môžeš dať zbohom rozmazaným fotkám z párty a šetriť čas, ktorý by si zabila ručným zaostrovaním.

zdroj: Startitup

Šikovný smartfón by však mal byť najmä dobrým spoločníkom a módnym doplnkom – to je snáď prvoradé. V dobe individuality a odlišnosti nechceš vlastniť rovnaký čierny či vesmírne sivý mobil, ako všetci ostatní.

Samsung sa preto S20 FE rozhodol potiahnuť úplne iným smerom a prichádza s množstvom pestrých farieb, ktoré sa hodia snáď ku každému možnému outfitu – na drink, rande, do ruky aj do bundy.

Na zladenie telefónu a oblečenia dnes nezabúda snáď nikto, komu dnes na outfite záleží. S viacerými farbami na výber to však bude výrazne jednoduchšie a zaujímavejšie než pri nudných čiernych a bielych mobiloch.

K tomu kombinácia oblých a ostrých hrán, lesklé odtiene a šikovne skrytý reproduktor či port na nabíjačku. Čaká nás éra, kde kabelku v ruke jednoducho nahradí smartfón?

zdroj: Startitup

Či už máš rada modrú, červenú, fialovú, oranžovú, zelenú alebo čistú bielu, vždy vieš, že sa ti bude hodiť buď k tričku alebo kabátu. Keď máš takto zladenú farebnú kombináciu, selfie alebo fotka o zrkadlo bude pôsobiť zjednotene a dokonalo premyslene.

Ďalším dôležitým faktorom je výdrž batérie. Určite sa ti už niekedy stalo, že pri natáčaní videa alebo pri stlačení spúšte sa ti telefón vybil a musela si čakať minimálne dve hodiny, aby sa dobil.

Riešením sú telefóny, ktoré majú veľkú kapacitu batérie ako napríklad 4500 mAh, ktorá sa nachádza v Samsungu Galaxy S20 FE. To znamená, že smartfón môžeš používať celý deň bez nabíjačky. Ak by sa aj náhodou vybil, dôležité je mať rýchle dobíjanie, vďaka čomu za pár minút môžeš telefón opäť používať.

Ako vidíš, tak na odfotenie dokonalej selfie toho veľa nepotrebuješ. Najkľúčovejšie je mať spoľahlivý telefón, ktorý je cenovo dostupný a stane sa tvojim každodenným spoločníkom. Avšak Samsung Galaxy S20 FE, ktorý stojí iba 649 €, toho ponúka omnoho viac.

zdroj: Startitup

Na výber máš zo šiestich farebných variant, ktoré môžeš jednoducho kombinovať s tvojim outfitom a smartfón povýšiš na jedinečný módny doplnok. Navyše má skvelý 32 Mpx predný selfie fotoaparát a trojicu zadných fotoaparátov s teleobjektívom na zachytenie vzdialených objektov.

Všetky tvoje fotky si môžeš pozrieť na displeji s uhlopriečkou 6,5 palca, čiže 16,5 cm s FullHD+ rozlíšením a vďaka veľkej 128 GB internej pamäti sa do telefónu zmestí nespočetné množstvo fotiek, ale aj videí. Veľkým plusom je, že Galaxy S20 FE je odolný voči vode i prachu. To znamená, že si ho kľudne môžeš zobrať na lyžovačku alebo aj k moru a zachytiť všetky dôležité momenty.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.