Vieš, život je niekedy veľmi komplikovaný. Nedá ti to, čo chceš a ty si potom zúfalá a hľadáš odpovede na otázky – Prečo? 

Myslím si, že keby bolo všetko dokonalé, nebol by to život. Všetko je tak, ako si to vytvoríš. 

To, čo by si  sa mala naučiť je, že šťastie je vyrobené z malých vecí. Ale cenných… Naučíš sa, že vôňa rannej kávy je malý rituál šťastia, že stačia noty z tvojej obľúbenej piesne, či slová z knihy, ktoré zahrejú tvoje srdce. Že stačí aróma z kuchyne, či ňufák tvojho psa alebo mačky nato, aby si sa cítila šťastná.

zdroj: unsplash.com

A nakoniec zistíš, že šťastie je vyrobené z emócií, až po koniec prstov, z malých výbuchov, ktoré rozširujú srdce. Že hviezdy ťa môžu rozcítiť a slnko ti rozžiari oči. A tiež sa naučíš, že slnečnicové polia ti dokážu osvetliť tvár, že vôňa jari ťa prebudí zo zimy a že sadnúť si , aby si si čítala v tieni stromu, ťa upokojí a oslobodí od myšlienok.

Mnoho ľudí v skutočnosti nechce počuť pravdu. Chcú len neustále uisťovanie, že to, čomu sa oni sami rozhodli veriť, je pravda. 

To, čo by si sa mala naučiť, je dať priestor ľuďom, ktorí majú s tebou trpezlivosť. Nestrácať čas s tým, čo ťa oberá o energiu a zraňuje. Nestrácaj čas s ľuďmi, ktorým na tebe nezáleží, milovať tých, ktorí ma nemilujú, usmievať sa na tých, ktorí sa neusmievajú na mňa. Nedávaj ďalšie šance tým, ktorí ti klamú a nedokážu ťa povzbudiť ani pochváliť.

zdroj: unsplash.com

 Skrátka, poďakuj všetkým, čo ti ubližovali, pretože ťa naučili, že hlúpym sa stačí len smiať do tváre. Ďakuj všetkým, čo ťa sklamali a nechali ťa spadnúť na zem, pretože inak by si sa nepostavil/a na vlastné nohy.

Ďakujem všetkým čo mi hovorili: „Pozri sa na seba“, pretože inak, by som nezistila aká som jedinečná.

Ďakujem tým, ktorí ma neustále riešia, pretože vďaka tomu viem, že nie som svetu ukradnutá.

Zabudni na pomstu, odpusť. Odpusť hlavne sebe samej, pretože ak to urobíš, nasleduje sebaprijatie a sebaláska narastie.

Nauč sa viac počúvať, milovať, menej strachu, viac NÁDEJE. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.