unsplash.com

„With or without you“ pesnička známa všetkým  z nás a presne také sú aj niektoré vzťahy, ktoré máme s našimi polovičkami. Komplikované, zložité, bolestivé, no aj presne také,  že nás nenechávajú chladnými a stále nám v hlavách spravia prievan a v srdci zanechajú stopu. A nie vždy príjemnú…

Nikdy som nepochybovala o tom, že na vzťahu sa má pracovať a zlepšovať ho každý deň. Že obaja si majú dôverovať, tolerovať sa a veriť si. Byť si oporou a rovnoceným partnerom. No nie vždy natrafíme na partnera, s ktorým to ide ako po masle. Hádky, doťahovania a viac komplikácií ako radosti. Čo je vtedy prijateľnejšie? Zísť z kratšej cesty alebo tomu dať ešte šancu?

zdroj: unsplash.com
unsplash.com

„S bývalým priateľom sme boli spolu skoro šesť rokov a posledné dva roky boli len trápenie, dokonca tam bolo aj pár rozchodov. Od začiatku vzťahu boli medzi nami rozdiely, ja som viedla úplne iný spoločenský život, on bol skôr samotár. Žiadne spoločné záujmy, trávili sme spolu málo času a nemala som potom už chuť ani to naprávať ani niečo meniť. Hlavne som nechcela zmeniť jeho, veď pre nejakú partnerku by taký aký je, mohol byť úplne super. Rozišli sme sa a obaja už máme iných partnerov, s ktorými sme obaja šťastní. Keby som vedela, že môže byť vo vzťahu oveľa lepšie,  ukončili by sme to už dávno predtým, “ prezradila už teraz vysmiata Katarína 27, ktorá má už momentálne cez rok trvajúci harmonický vzťah.

Čoho sa najviac obávaš, keď strácaš svoju polovičku? Samoty? Toho, že budeš sama zaspávať a opäť ráno samá vstávať? Že si ťa nikto nepritúli a nepobozká, keď to najviac potrebuješ? Ale spomeň si aj na to, koľko ste toho prežili aj zlého. Keď si v noci plakala do vankúša a on neprišiel, keď si čakala oporu, lásku a vtedy chodili len slová opovrhnutia a krik. Keď si prežívala také dni a noci, že si kvôli nemu nechcela ani vyjsť z bytu a najradšej prespala celé dni. Hádky, stres a nervy. Keď ti nechutilo ani jesť a stále si len pozerala na svoj mobil, či sa konečne neozval.  Nie, neboj sa. Sama donekonečna neostaneš. Na svete je toľko dobrých mužov,  treba sa len na to naladiť, ukončiť nesprávny vzťah a dať šancu niekomu lepšiemu.

Viem že je to ťažké, ale ak si dvaja nerozumejú už od začiatku a vo vzťahoch je viac mínusov ako plusov, radila by som to čo najskôr ukončiť. Dobrou oporou sú vtedy najbližšie priateľky a rodina, oni presne vedia, aké sme a aký partner sa k nám hodí. Ak chcete obstáť v skúške, či sa k vám hodí, vezmite ho medzi partičku svojich najlepších kamarátok a nechajte ho s nimi aj pár minút osamote. Po tejto akcii budete aspoň o trošku múdrejšia a budete vedieť či áno a či nie. Kamarátky a rodina sa na vás dvoch pozerajú komplexnejšie, nemajú ružové okuliare a vedia zhodnotiť či je to správny človek pre nás.

Nesnažme sa donekonečna dávať šancu a naprávať nekompatibilný vzťah. Ak sú tam ozaj rozdiely a dosť značné, skúste sa obaja porozprávať, dohodnúť a s triezvou hlavou premyslieť čo ďalej. Áno, ľahko sa to takto píše na papier, ale o to ťažšie prežíva. Viem, zažila som si tiež na vlastnej koži. Hlavne buďme k sebe ľudskí, nekonajme s horúcou hlavou a vždy si v partnerstve všetko dobre premyslime.

Vieš si totiž predstaviť, že tak ako žiješ teraz a nemáš to pravé orechové, že takto chceš prežiť celý život? Stojí to ozaj za to? Odpovedz si už sama pre seba. Mysli však na to, že čas, ktorý strácaš pri nesprávnych osobách ti už nikto nevráti späť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating