Každá z nás má inú povahu, zmýšľanie alebo vnímanie sveta. A teda aj úplne iné reakcie na rovnaké situácie. Kým jedna berie všetko s ľahkosťou a úsmevom na tvári, druhú dokáže potrápiť aj maličkosť, pretože si všetko berie až príliš osobne. Možno máš aj ty pocit, že veci v sebe až priveľmi riešiš. Dusí ťa to, ale nevieš si pomôcť, pretože už taká si.

Povahové vlastnosti zmeniť nevieme, ale pravdou je, že sa na nich naozaj dá pracovať. Kým sa do toho bodu dostaneš, musíš si uvedomiť zopár vecí. Toto sú naše rady!

Ak máš pred sebou ťažké rozhodnutie, vždy si polož otázku, ako ťa tvoja voľba ovplyvní do budúcnosti. Čo sa kvôli nej môže stať o mesiac či rok?

Keď niečo nedokážeš zmeniť, nevenuj tomu ani sekundu svojho času navyše. Musí sa zmieriť s tým, že nie všetko môžeš ovládať, kontrolovať či meniť tak, akoby si chcela. Je to úplne normálne.

Pozeraj sa na to, čo je dobré pre teba, nie pre ostatných. Oni nežijú tvoj život, takže nemôžu byť miesto teba šťastní alebo smutní. Nežiješ preto, aby si spĺňala očakávania iných ľudí.

Keď nejde o život, tak nejde o nič. Oplatí sa ti pre niektoré veci plakať, hnevať či nespať? Neprikladaj význam problémom, ktoré si tvoju energiu nezaslúžia.

Urči a zoraď si svoje životné hodnoty. Čo je pre teba skutočne dôležité a bez čoho dokážeš žiť? Vďaka tomu sa nemusíš viac trápiť nad tým, čo sa deje v oblasti, ktorá do tvojho rebríčka ani nepatrí.

Otoč svoje myslenie. Nehľadaj na veciach to zlé, vyberaj to dobré. Negatíva premeň na pozitíva, pretože sa naozaj vo všetkom dá nájsť niečo, čo môže znamenať plus.

Nauč sa mať rada samú seba. Si výnimočná. Si krásna. Si múdra. Až keď si to naozaj uvedomíš, začneš inak vnímať svet aj okolo teba. Zrazu bude mať krajšie farby a ľahšie prekážky.

Názory iných sú stále iba názory. Nezarobia ti peniaze, nesplnia ti sny, nedajú ti najesť. Takže nemajú žiadnu váhu. Nestoja za to, aby si ich držala vo svojej hlave.

Prestaň sa porovnávať s inými. Tak, ako si jedinečná ty, sú aj oni. No nie sú dokonalí a nie sú vzorom, ktorého by si sa musela držať. Môžu ťa motivovať, no ak sa kvôli nim cítiš byť menejcenná, musíš ich vypustiť z hlavy.

Buď úprimná. Vďaka tomu ťa viac nebude hrýzť svedomie kvôli tomu, že si z úst vypustila lož. Vieš, aký balvan ti padne zo srdca, ak sa naučíš neklamať?

Veci sa menia. Je to kolobeh života, ktorý nemáš ako ovplyvniť. Iba sa s tým zmieriť a naučiť žiť. Ako sme už vraveli, čo nemôžeš zmeniť, tomu sa nevenuj.

Venuj sa svojim záľubám, uč sa nové veci, tráv čas s priateľmi, zamestnaj svoju hlavu natoľko, že sa bude venovať iba dôležitým veciam, nie tomu, čo v nej zaberá miesto zbytočne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.