Photo by Gwendal Cottin from Unsplash

Je úplne normálne, ak chceš mať pocit, že niekam patríš. Že túžiš po tom, mať okolo seba ľudí, ktorí ťa majú radi a medzi ktorých zapadáš ako chýbajúci kus puzzle. Namiesto toho však často pociťujeme osamelosť a pripadá nám to tak, že sa celý svet postavil proti nám.

V prvom rade by si mala popremýšľať nad tým, prečo máš takýto pocit. A ešte dôležitejšie je na tom popracovať. Každá z nás predsa chce mať miesto, kam patrí. Ako ale takéto niečo dosiahnuť?

Akceptuj samu seba a rešpektuj ostatných

V prvom rade sa musíš naučiť akceptovať samu seba. Niekedy sa totiž stáva, že sa len podceňuješ a pritom je úplne v poriadku, ak si iná, než ostatní okolo teba. Možno si múdrejšia ako oni, máš iný zmysel pre humor, zaujímaš sa o úplne iné veci.

Toto však neznamená, že si lepšia ako tvoji blízki. Musíš rešpektovať to, že každý z nás je jedinečný a musíš sa aspoň snažiť pochopiť ich zmýšľanie. To ti môže pomôcť vytvoriť si s nimi lepší vzťah. 

zdroj: Photo by Anna Shvets from Pexels

Chceš dosiahnuť niečo iné než ostatní

Tento bod úzko súvisí s vyššie spomenutým. Nielen že máš iné vlastnosti a záľuby než ľudia v tvojom okolí, ale taktiež máš úplne iné sny a chceš dosiahnuť niečo, o čom sa im možno ani len nesnívalo. Nie, že sa im v tomto budeš podriaďovať a prispôsobovať.

Ak chcú, aby si bola súčasťou ich života, budú musieť akceptovať to, že máš vyššie nároky a neuspokojíš sa len tak s hocičím. Ale na tom nie je nič zlé.

Buď viac otvorená a nehanbi sa

Ak mávaš pocit, že nikam nepatríš, určite bývaš tiež často plachá, hanblivá a o svojich pocitoch a plánoch nechceš veľmi hovoriť. Mala by si byť ale viac otvorená, pretože len tak ostatní pochopia, aká skutočne si a budú si môcť k tebe nájsť cestu. Takže naber trochu sebavedomia a neboj sa prezentovať svoje myšlienky a názory.

Nauč sa počúvať

Na druhej strane by si sa ale mala naučiť aj viac počúvať ostatných. Nestačí, aby si oni vypočuli teba, aj ty by si tu vždy mala byť pre nich a mali by pocítiť, že sa na teba môžu vždy spoľahnúť. Aj vďaka tomu si vytvoríte vzájomný vzťah plný pochopenia a spolupatričnosti.

Nerieš to, čo si myslia ostatní

A na záver veľmi jednoduchá rada. Prestaň riešiť, kto si čo o tebe myslí. Vždy sa nájdu neprajníci, ktorí jednoducho nepochopia to, že sa nachádzaš niekde inde ako oni. Takíto ľudia si myslia, že sú stredobodom vesmíru a všetko, čo je iné, je zlé. Netráp sa s nimi, nechaj ich žiť v ich vlastnej bubline. Aspoň sama zistíš, koho vo svojom živote potrebuješ a koho nie.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife