Si zavalená prácou a tie každodenné povinnosti.. Môže sa stať, že v tomto nekonečnom kolotoči zabudneš na to, čo je vlastne v živote dôležité! Nič ti nenahradí napríklad zmysluplné vzťahy s druhými, seba-rozvoj. Ten pocit nespokojnosti ťa určite privádza do šialenstva. Hnev, frustrácia, stres, ba čo horšie, nezáujem. S tým by si mala niečo robiť.

Potrebuješ aspoň 10 minút pre seba. Len ty a opäť ty a nikto iný. Žiadny televízor, Internet, na Facebook a Instagram zabudni. Užívaj si to ticho, pozoruj svoj dych. Zavri oči a vnímaj len samú seba. Počuješ to? To je tlkot tvojho srdca. Aký zázrak. Takéto jednoduché zastavenie sa každý deň ti vytvorí vnútorný priestor a lepšie seba-porozumenie. Spoznaj seba samú, potom pochopíš, že to šťastie vlastne nosíš v sebe.

Kašli na monotónnosť, kašli na ten stereotyp, ktorý tak nenávidíš. Skús tvoriť. Práve tvorenie je radostný proces, kedy je človek v spojení so životnou-tvorivou silou, kedy vlastnými schopnosťami dá vzniknúť niečomu novému. Pomôže ti to nielen na tvojej osobnej spokojnosti, ale získaš tým aj pocit naplnenia. A zároveň tak môžeš vyjadriť, čo cítiš. Odreaguješ sa a hneď bude svet gombička.

Je dokázané, že vzťahy s ostatnými majú veľký vplyv na to, ako sa človek cíti. Preto hore hlavu, ak si sa aj teraz niekedy pohádala s najlepšou kamarátkou a neviete si teraz prísť na chuť, hrdosť bokom, bež za ňou. Pamätaj, dobrý život je postavený na dobrých vzťahoch. Preto nie je na škodu investovať viac času do našich najbližších vzťahov. Nenahradzuj si priateľov telkou alebo neži virtuálny život. Viac spolu, to nech je tvoje nové motto.

Vidíš, nič nie je zložité, ako sa na prvý pohľad zdá. Venuj sa sebe, svojim blízkym a ľuďom, ktorých miluješ nadovšetko. Lebo to šťastie nájdeš práve tam. Nauč sa podľa toho žiť. A úsmev bude aj počas búrky. Neveríš? Skús a zistíš to sama.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.