Pexels/Anthony Shkraba

My ženy sa niekedy správame tak, že najradšej by sme každému vyhoveli. Veď odmalička neustále počúvame, že sa musíme ku všetkým správať dobre, musíme byť milé, slušné, úctivé a mali by sme pomôcť všetkým, ktorí to potrebujú. Najhoršie na tom je, že často to robíme na úkor seba a svojho vlastného šťastia a voľného času. 

Možno to vyznie zle a nepríjemne, no niekedy by si mala byť trochu viac sebecká a nemala by si byť stále tým dobrým dievčaťom, ktoré každý môže požiadať o láskavosť. Ľudia to radi zneužívajú. Lebo ak si im už raz pomohla, je vysoká pravdepodobnosť, že ťa o niečo poprosia znova.

Veď si len skús spomenúť, koľkokrát ťa už niekto o niečo poprosil, no ty si z toho nemala absolútne nič a všetko si urobila len pre daného človeka?

Nehovoríme, že sa máš prestať správať slušne a tak, ako ťa vychovali rodičia a starí rodičia. Len si jednoducho musíš vedieť povedať DOSŤ. Nauč sa hovoriť nie a nauč ľudí vo svojom okolí, že aj ty máš svoj vlastný život a nemôžeš tu byť pre nich nonstop.

Tým, že sa snažíš uprednostňovať druhých pred svojimi vlastnými potrebami, si len ubližuješ. Možno to teraz tak nevnímaš a myslíš si, že len zveličujeme, ale je to naozaj tak.

Časom sa kvôli tomu všetkému začneš trápiť viac a viac, no keďže si príliš dobrá, budeš to všetko dusiť v sebe. Veď dobré dievčatá sa predsa nesťažujú. A takto sa to bude kopiť a nabaľovať, až kým ti to jedného dňa neprerastie cez hlavu.

Nenechaj to zájsť až tak ďaleko. Aj keď úplná zmena nenastane zo dňa na deň, aj malými krôčikmi sa budeš posúvať ku svojmu vysnívanému šťastiu. Váž si viac samu seba a rob viac vecí, z ktorých budeš mať radosť. Ak budeš vyživovať svoje duševné potreby, budeš sa cítiť oveľa lepšie a vyrovnanejšie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife