Každá z nás má právo na láskyplný vzťah, no namiesto toho, aby sme hľadali naozaj toho pravého, zotrvávame v nefunkčnom vzťahu a tolerujeme veci, ktoré by sme nemali. Načo je to vlastne dobré? Chlap to využije a ty budeš smutná a nahnevaná. Koniec koncov vybabreš len sama so sebou.

Načo ostávať s niekým, kto o tvoju lásku poriadne nestojí? Namiesto toho, aby si sa mohla chváliť, čo všetko pre teba tvoj priateľ robí, radšej tajíš a zatĺkaš, čo všetko mu musíš odpúšťať  a tolerovať, aby s tebou ostal. To sa naozaj tak veľmi bojíme života single ženy, že sme ochotné sa radšej trápiť v zlom vzťahu?

Klamanie

Áno, hovorí sa, že milosrdná lož zatiaľ nikomu neublížila. Možno aj ty sama si neraz niečo zatajila. Ale ak je klamstvo na každodennom poriadku a klame ti už aj v dôležitých veciach, mala by si si otvoriť oči. Z klamstva sa totiž veľmi ľahko môže dostať aj k nevere, keďže má istotu, že mu všetko odpúšťaš. Stačí, ak ti donesie kyticu a bude sa dušovať, ako veľmi ho to mrzí.

Ignorácia

Ignorácia sa často objavuje ešte na začiatkoch vzťahu. Písali ste si celé dni a zrazu sa odmlčal? A po pár dňoch sa ozval, ako by sa nič nestalo a prišiel s nejakou lacnou výhovorkou? Hádam s ním nebudeš chcieť ostávať. Ešte horšie je, ak si s ním už dlho a zrazu sa ti začne vyhýbať, nechce s tebou tráviť svoj voľný čas a ty vlastne ani nevieš prečo.

Nikdy s ničím nepomôže

Takmer všetky sa sťažujeme na to, že nám naše polovičky doma nechcú pomáhať. Ale predsa len aspoň z času na čas nakúpia, vynesú smeti, povysávajú… aj keď s frflaním, ale urobia to. No ak ten tvoj stále len leží na gauči s vyloženými nohami (aby nezavadzal pri vysávaní) s pivom v ruke a všetko ostáva na tebe, môžeme ti s istotou povedať, že dlho takto nedokážeš žiť. Prečo by si sa o neho mala starať ako o malé decko, keď ste rovnocenní partneri?

Závislosť

Či už je to alkohol, drogy, automaty, čokoľvek…prosím, v takom vzťahu neostávaj. Skôr či neskôr ti začne klamať, budú ti miznúť peniaze a čo je horšie, v niektorých prípadoch môže dôjsť aj k násiliu. Ak je to v tvojich silách, pokús sa mu pomôcť, no ak si si nechá poradiť, radšej od neho odíď. Určite s ním neostávaj len preto, že si myslíš, že on sa určite zmení. Nezmení.

Fyzické násilie

Toto snáď nemusíme ani rozpisovať. Fyzické ani psychické násilie nepatrí do žiadneho vzťahu. No je smutné, že ženy to aj napriek všetkému stále tolerujú a myslia si, že urobili niečo zle a potrestanie si zaslúžia. Neboj sa požiadať o pomoc.

Nevera

Niekto neveru dokáže odpustiť, no väčšina sa zhoduje na tom, že vďaka podvedeniu skončí aj samotný vzťah. Predsa len, klamal ti a nikdy nebudeš mať istotu, či to neurobí znovu. Aj keď to možno naozaj oľutuje, vždy ti na pleci bude sedieť malý čertík, ktorý sa ťa bude pýtať, či mu teraz naozaj môžeš veriť. A vlastne tak budeš žiť v stálej neistote.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.